Skip to main content

Xiaomi’nin bünyesinde kurulan Poco, yeni akıllı telefonu M3 birlikte bağımsızlığını da duyurdu.

Poco Global, bugün bağımsızlığının yanı sıra yepyeni giriş seviyesi akıllı telefonu Poco M3‘ü duyurdu.

Poco Global Başkanı Kevin Qiu, markanın bağımsızlığını duyurmasıyla ilgili olarak şu ifadeleri kullandı: “Bu muazzam başarı ‘İhtiyacınız olan her şey, ihtiyacınız olmayan hiçbir şey’ marka felsefesini desteklemeleri ve teknoloji alanında farklı, kendinden emin ve en önemlisi tutkulu olma anlamına gelen benzersiz tutumunu desteklediklerini gösteriyor. Poco felsefesi, hepimizin çabaladığı farklı ve kendinden emin olma tavrını somut bir hale getiriyor. Yeni kurulan bağımsız bir marka olarak, sürekli gelişen bir dünyada büyük önem taşıyan teknoloji sunma görevimizi kesintisiz bir şekilde devam ettireceğiz.”

48 MP üçlü kamera kurulumu, 6.000 mAh pili, FHD+ ekranı ve Qualcomm Snapdragon 662 çipsetine sahip POCO M3’ün kalbinde Qualcomm Snapdragon 662 işlemci bulunuyor. Bu işlemciye 4 GB RAM eşlik ediyor. Dahili depolama alanı seçenekleri ise 64 ve 128 GB.

Sınıfının en büyük pil kapasitesini sunan Poco M3, yüksek şarj döngüsüne sahip güçlü 6.000 mAh piliyle, yoğun olmayan bir kullanımda 5 gün, ortalama bir kullanımda ise 3 güne yaklaşan kullanım süresi sunuyor. Yoğun kullanım altında ise pilin tamamen boşalması yaklaşık 1,5 gün sürüyor. Telefon başka cihazların pilini dolduracak bir güç kaynağı olarak da kullanılabiliyor. Poco M3, MIUI ultra pil tasarruf modu ve 18W hızlı şarj özelliğiyle hareket halindeki kullanıcılara çok daha hızlı ve tutarlı bir şarj hızı sağlıyor.

Poco M3, 2340×1080 yüksek çözünürlüklü 6,53 inç FHD+ Dot Drop ekrana sahip. Corning Gorilla Glass 3 ön ekranı, düşmelere ve çizilmelere karşı kapsamlı bir koruma sağlarken, parmak izi kalmayan dokulu arka kapağı güvenli bir tutuş ve üstün bir hafiflik hissi sağlıyor.

Poco M3 üç arka kamerayla geliyor

Fotoğrafçılık becerilerinizi bir sonraki seviyeye taşımaya hazır olan Poco M3, akıllı telefon pazarında 2MP makro kamera ve 2MP derinlik sensörü ile desteklenen, cazip fiyatlı 48MP üçlü kamerası ile dikkatleri üzerine topluyor. Cihaz aynı zamanda 8 MP güçlü bir selfie kamerasına sahip. Poco M3 kutusundan Android 10 işletim sistemiyle çıkacağını da belirtelim.

Siyah, mav, ve sarı olmak üzere üç farklı renk seçeneği ile satışa sunulacak olan Poco M3, 64 GB’lık sürümü için 149 dolar (yaklaşık 1.187 TL + vergiler), 128 GB’lık sürümü için ise 169 dolar (yaklaşık 1.347 TL + vergiler) fiyat etiketine sahip olacak.