Skip to main content

Bulutistan, Equinix ile Türkiye’deki ilk ve tek Gold İş Ortağı statüsüne ulaştığını duyurdu.

Turcorn 100 Programı’na kabul edilen Türkiye’nin ilk ve tek bulut hizmet sağlayıcısı Bulutistan, dünyanın önde gelen dijital altyapı sağlayıcısı Equinix ile Türkiye’deki ilk ve tek Gold İş Ortağı statüsüne ulaştığını açıkladı. İş ortaklığıyla Bulutistan’ın sunduğu çözümler Equinix altyapısı sayesinde global müşterilerin de kullanımına açılmış oldu.

Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre, bu ortaklık sayesinde Bulutistan’ın bulut bilişim hizmetleri ve yönetilebilir servislerine Equinix veri merkezlerinden erişilebiliyor. Ayrıca, Equinix’in 260’tan fazla veri merkezinde donanım barındırma imkânı da sunulacak.

Paylaşılan bilgilere göre; Bulutistan ve Equinix, oluşturdukları çözümlerle müşterilerin ihtiyaçlarını EMEA (Avrupa, Orta Doğu ve Afrika), Asya-Pasifik ve Latin Amerika pazarlarında karşılayacak. Equinix ile işbirliği işletmelere yeni pazarlara giriş, bulut odaklı stratejilerin uygulanması ve geniş bir coğrafyada karmaşık BT ürünlerinin basitleştirilmesi gibi avantajlar sunacak.

Bulutistan Türkiye Genel Müdürü Gökhan Gençtürk, ortaklıklarını dört kıtada genişleterek, Bulutistan müşterilerine dünya çapında güvenilir bulut çözümleri sunmayı hedeflediklerini söyledi.

Equinix GEM Bölgesi Kanal Satış Direktörü Roy Wttewaall ise Bulutistan ile işbirliğinin, müşterilerin düşük gecikme süreleriyle güvenilir ve esnek çözümlere erişebileceği bir platform sağladığını belirtti.