GALERİ

DigitalAge | 08.08.2014 - 17:25

Bugüne kadar yayımlanmış en iyi kedi çizgi film karakterleri

Bugün Dünya Kedi Günü. Bugüne kadar çizgi filmlerde yer alan kedi karakterleri listelendi

Dünya Kedi Günü için IBTimes UK, bugüne kadar yapılmış en iyi çizgi kedi karakterlerini bir araya getirdi.

1 Simon’s Cat

Simon’s Cat (Simon’un Kedisi), yaramaz bir ev kedisinin başına gelenler animasyon yapım ve kitap serisiyle karşımıza çıkıyor. İngiliz animasyoncu Simon Tofield, hikâyelerini oluştururken; kendi kedilerinden ilham alıyor.

2 The Cat Returns

Eğer kedileri seviyorsanız; Studio Ghibli’nin bu animasyon filmini mutlaka izlemelisiniz.

3 Top Cat

Hanna-Barbera’nın çizgi film karakteri “Top Cat” ve kurnaz sokak kedilerinden oluşan kedi grubu 1940’lı yılların üçkağıtçı karakterlerinden ilham alıyor.
Her ne kadar düzenbaz kedi grubu her zaman bir dolap çevirmenin peşinde olsa da, izleyiciler onun polis memuru Charlie Dibble’ı alt etmesini istiyor.

4 Pusheen


Pusheen, gri çizgili bir kedi hakkında animasyonlu gif formatında webcomic serisinden oluşuyor.
Webcomic çalışması o kadar popüler hale geldi ki; karakterin yaratıcısı Clare Belton, bu kedinin maceraları hakkında kitap yayımlamaya karar verdi.

5 Fat Cat


Disney’in Chip N Dale: Rescue Rangers çizgi filmindeki büyük kentin çete lideri Fat Cat’i hatırlıyor musunuz? 90’lı yılların başında yayımlanan çizgi film, Cumartesi sabahı çocukların izlediği “acımasız” olarak tanınan çizgi film karakterlerinden biri.

6 The Cat in the Hat


1971 yapımı Dr Seuss’un “Cat in the Hat” çizgi film karakteri, mizahı kullanan absürd karakteri temsil ediyor.

7 Çizmeli Kedi

Çizmeli Kedi (Puss in Boots) yapımında Antonio Banderas, izleyicilerin kalbini kazandı

8 Aristocats


Çizgi filmlerde kedi karakterler listesinde Disney’in Aristocats’e yer veriliyor. Aristocats, aristokrat kedi ailesini konu ediniyor. Ev sahibinin hizmetçisi tarafından kaçırılınca kediler, sokak kedilerine dönüşüyor.

9 Nyan Cat


İlustrator Chris Torres’in yarattığı karakter Nyan Cat, 8bit animasyon gif formatında karşımıza çıkıyor. Orijinal adının “Pop Tart Cat” olduğu Nyan Cat, internette 2011 yılında popülerlik kazandı.

10 Heathcliff


En iyi çizgi film kedilerinin yer aldığı liste, 1984 yılı yapımı Heathcliff çizgi filmi olmadan tamamlanamazdı. Heathcliff, çoğu zaman yiyecek çalmaya çalışan akıllı sokak kedisi hakkında bir çizgi film.

 

Kaynak: IBTimes UK