Skip to main content

Kesintisiz AirDrop transferi, Journal (Günlük), Apple Music ortak çalma listeleri iOS 17’nin çıkışında yer almayacak.

StandBy ve zihinsel sağlık değerlendirmeleri gibi özelliklerle birlikte Apple iOS 17 çok yakın zamanda çıkacak. Ancak Apple’ın iOS 17 önizlemesinde çeşitli özellikler “bu yılın ilerleyen dönemlerinde gelecek” şeklinde listeleniyor. iOS 17’nin çıkışında yer almayacak özellikler şöyle:

Kesintisiz AirDrop transferi: Bu özellik sayesinde AirDrop menzilinden uzaklaştığınızda bile siz ve alıcı iCloud’da oturum açtığınız sürece veri aktarımı devam edebilecek.

Journal: Apple’ın bu yılın sonlarında çıkacağını söylediği Günlük uygulaması, kullanıcıların geçirdiği günleri ve anıları yazmalarına ve hatırlamalarına olanak tanıyacak. Kullanıcılar metin, fotoğraf, müzik, ses kayıtları olarak düşüncelerini not alabilecek. Uygulama sayesinde, iPhone kullanıcılara kişiselleştirilmiş öneriler de sunacak.

Apple Music ortak çalma listeleri: Bu özellik ile birden fazla kişi paylaşılan bir çalma listesine şarkı ekleyebilecek, şarkıları yeniden sıralayabilecek ve kaldırabilecek. Hatta şarkı seçimlerine emoji ile tepki verilebilecek.

Kaynak: Some iOS 17 features won’t be ready on launch day – Mashable