Skip to main content

Dünyanın en çok izlenen dizilerinden Game of Thrones’u yayınlayan HBO’nun yine siber korsanlarla başı belada. Yayıncı grubun bu sefer de sosyal medya hesapları ele geçirildi.

Geçen aylarda yaşanan siber korsan saldırısı ve fidye talebi olaylarının ardından, ABD merkezli paralı kanal grubu HBO yine bir hacker saldırısı haberiyle gündemde.

Twitter ve Facebook hesapları OurMine hacker grubu tarafından saldırıya uğrayan HBO‘nun hesaplarından grup tarafından çeşitli mesajlar paylaşıldı.

Grup, HBO’nun Twitter sayfasından, “OurMine burada ve biz sadece hesapların güvenliğini test ediyoruz. HBO ekibi, güvenliğinizi artırmak için lütfen bizimle iletişime geçin” diye tweet attı. Ancak bir saat içinde bu mesajların silindiği görüldü. Hesapların kontrolünü geri aldığı tahmin edilen HBO, saldırının araştırıldığını açıkladı.

Temmuz ayında HBO’dan 1,5 terabayt büyüklüğünde veri çalan bilgisayar korsanları, Game of Thrones’un 4. bölümünü sızdırmış, henüz yayınlanmamış beşinci bölümün de senaryosunu paylaşmıştı. HBO’ya ait bazı veriler ve kanalda yayınlanan diğer dizilerin yayımlanmamış bölümleri de sızdırılanlar arasındaydı.