Skip to main content

Brandefense, Sabancı Ventures’ın liderliğini yaptığı turda 2,75 milyon dolar yatırım aldı.

Siber güvenlik çözümleri sunan Brandefense, Sabancı Ventures’ın lider olduğu tur sonucunda 2,75 milyon dolarlık yatırım aldı. Yatırım turununun katılımcıları arasında Vestel Ventures ortaklığıyla yönetilen Tacirler Portföy Gelecek Etki Fonu, Teknoloji Yatırım A.Ş. (TTGV), Ak Portföy, TechOne VC ve Finberg yer aldı.

Geçen sene şubat ayında 600 bin dolar yatırım alan Brandefense bu ilk yatırımıyla birlikte Amerika’da da şirketleşerek dünyaya açılmıştı. Şirket, dün Seri A öncesi turda aldığı 2,75 milyon dolar yeni yatırım ile birlikte dünyanın birçok bölgesine açılmayı planlanıyor.

Son yatırımın ardından Brandefense’in bugüne kadar aldığı yatırımın miktarı 3,4 milyon dolar seviyesine ulaştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Brandefense CEO’su Hakan Uzun, teknolojik gelişmelerin artmasıyla şirketlerin, çevrimiçi varlığını daha da genişlettiğini belirterek “Bu genişleme neticesinde siber güvenlik hizmetleri sunan bir kuruluş olarak bize düşen sorumluluk da arttı. Bu sorumluluğu en iyi biçimde yerine getirmek için çalışmalarımıza devam ederken dijital riskleri minimize etme konusundaki kararlılığımızı sürdürerek kurum ve kuruluşların dijital tehditlere karşı daha hazırlıklı olmalarını sağlıyoruz. Türkiye’nin ötesine geçen etki alanımızla yurt dışında da önemli projelere imza atıyor, aldığımız yatırım ile büyüme potansiyelimizi daha da ileriye taşıyarak güçlü adımlar atmaya devam ediyoruz” dedi.