Skip to main content

ABD’deki kullanıcılar artık Apple Watch Series 9 ve Apple Watch Ultra 2’yi online olarak sipariş edemeyecek.

Apple, ABD Uluslararası Ticaret Komisyonu (ITC) tarafından uygulanan ve 26 Aralık’ta yürürlüğe girecek olan ithalat yasağı nedeniyle en yeni akıllı saatleri Apple Watch Series 9 ve Apple Watch Ultra 2’yi online satıştan kaldırdı. Cihazlar ABD’deki kullanıcılar tarafından artık online olarak sipariş edilemiyor.

Apple’ın bu hamlesi, medikal teknoloji şirketi Masimo ile devam eden bir patent anlaşmazlığı sebebiyle ITC’nin Apple’ın akıllı saatlerindeki kan oksijen izleme özelliğine sahip SpO2 sensörünün Masimo’nun patentlerini ihlal ettiğine dair verdiği kararın ardından geldi.

Patent anlaşmazlığının SpO2 sensörüyle ilgili olduğunu ve bu nedenle bu sensörle donatılmamış Apple Watch SE’nin online satışının devam edeceğini belirtelim.

Ayrıca bu durum sadece Apple’ın kendi satış kanalları için geçerli. Yani bu cihazlar, Amazon gibi başka online kanallarda satışa açık. Son olarak Türkiye dahil olmak üzere, ABD dışındaki diğer bölgelerde de cihazlar Apple’ın kendi satış kanallarından satın alınabiliyor.

Kaynak: Apple has halted Watch Series 9 and Ultra 2 online sales – TechCrunch