Skip to main content

Boston Dynamics SpotMini robotunun satışına önümüzdeki yıl başlayacağını açıkladı.

Boston Dynamics‘in geliştirdiği robotlar her geçen gün daha doğal ve insansı hareket ediyor. Şirketin geçtiğimiz Kasım ayında görüntülenen SpotMini robot köpeği, kapıları açma özelliğine sahip. Ofiste kendi kendine dolaşan SpotMini merdivenlerden de rahatlıkla inip çıkabiliyor. Otonom hareket eden SpotMini, engelleri kameralar aracılığı ile aşıyor. Black Mirror’ın Metalhead bölümündeki robotlara giderek daha çok benzeyen SpotMini artık bizimle tanışmaya hazır. Boston Dynamics’den yapılan açıklamaya göre SpotMini 2019 yılından itibaren satışa sunulmaya başlanacak.

SpotMini, küçük bir robot şeklinde üretilen bir uzantı sayesinde çevresiyle etkileşim kurabiliyor. Günlük yaşamda faydalı olması gereken robot, daha önceki videolarında çöpü dışarı çıkarırken ve bulaşıkları bulaşık makinesine yerleştirirken görülmüştü.

En sessiz robotlardan biri olduğu söylenen SpotMini, 30 kg ağırlığında ve tek şarjda 90 dakika çalışabiliyor. Şu ana kadar robotun fiyatına dair herhangi bir açıklama yapılmadığını da belirtelim.