Skip to main content

Üyelerine sinema salonlarında sınırsız film izleme özgürlüğü sunan Sinemia, birinci yaşını geride bıraktı

Kullanıcılara üyelik süresince Türkiye’nin her yerinde ve tüm sinema salonlarında sınırsız film izleme olanağı sunan girişim Sinemia, son 3 çeyrekte yüzde 400 büyüme oranları ile ilgiyi üstüne çekmeyi sürdürüyor.

Boş koltuklardan ilham alan girişim: Sinemia

Sinema salonlarındaki boş koltuklardan ilham alan kurucu Rıfat Oğuz, teknolojiyi de işin içine dahil ederek bu soruna Sinemia ile çözüm üretiyor. Sinemia bugün Türkiye ve İngiltere’de aktif durumda. Öte yandan Sinemia.com’da sinema kültürüne dokunan içerikler ve haberlere yer vererek kullanıcılarına zengin bir dünya sunuyor. Ekibin yakın dönem ajandasında ise, İngiltere ile başladıkları yurtdışı adımlarını hızlandırmak ve Sinemia uygulamasını bu yıl sonuna kadar 20 ülkede aktif hale getirmek var. Bugüne dek pek çok başarılı girişime destek veren Aslanoba Capital’den 2015’in Aralık ayında aldığı yatırım, Sinema’nın önemli ivme yakalamasını sağlayan adımlardan.

Sinemia’nın kurucusu Rıfat Oğuz, yakın gelecekte farklı hamleler yapmaya devam edeceklerinin ipuçlarını veriyor. Oğuz, “Sinemia Premium bugün Türkiye ve İngiltere’de aktif durumda. Sinemia Premium için bir sonraki pazar olarak ABD’yi hedefliyoruz. 2016 sonuna dek ise, Sinemia uygulaması ile toplam 20 ülkeye girmiş olmak için çalışmalarımız sürüyor” dedi.

LinkedIn ya da Facebook üzerinden üyelik işlemini gerçekleştiren Sinemia’nın fiyatları 49 liradan başlıyor.