Skip to main content

Yuga Labs, Bored Apes Yacht Club ve ApeCoin’in ardından kendi metaverse projesi Otherside’ı oluşturmak üzere çalışmalara başlayacak.

Bored Apes Yacht Club adlı NFT koleksiyonunun yaratıcısı olan Yuga Labs adlı start-up’ın değeri, Andreessen Horowitz adlı yatırım şirketinin öncülüğünde gerçekleşen yatırım turu ile 4 milyar dolara ulaştı. Animoca Brands, LionTree, Sound Ventures, Thrive Capital, FTX ve MoonPay’in de dahil olduğu süreç, Yuga Labs’in 450 milyon dolarlık yatırım alması ile sonuçlandı.

Yuga Labs, Bored Apes Yacht Club adlı NFT koleksiyonunun yanı sıra kripto dünyasında günden güne etkisini artırması ile biliniyor.

Şirket, bu ay içerisinde Larva Labs’ın yaratıcısı olduğu CryptoPunks ve Meebits projelerinin varlıklarını bünyesine kattığını açıklamıştı. Şirketin yakın zamanda piyasaya sürdüğü ApeCoin ise ilk işlem gününde multimilyar dolarlık bir pazar hacmine ulaşmıştı.

Yuga Labs, bu kaynaklardan elde ettiği gelirleri Otherside adlı metaverse platformunu inşa etmek için kullanacak. Otherside’ın diğer NFT projelerinden avatarları destekleyeceği öngörülüyor.

Kaynak: Bored Apes NFT startup Yuga Labs raises seed round at monster $4B valuation – TechCrunch