Skip to main content

İngiltere merkezli yeni uygulama Boomf ile Instagram fotoğrafları şekerlemeler üzerinde yerini alıyor.

Instagram, analog ve anlık elde edilen fotoğraf sürecini dijitalde yeniden yaratarak; dünyanın en çok kullandığı fotoğraf paylaşım uygulaması olmuş durumda.

Şu zamana kadar ise bazı startup’lar Instagram fotoğraflarını fiziksel bir forma kavuşturdu. Fotoğraf albümleri, fotoğraf baskıları ve ayrıca Polaroid markalı fotoğraf makineleri gibi ürünler sunuldu. Tüm bu Instagram fotoğraflarını fiziksel forma ulaştırmada yaratıcı fikirlere bir yenisi daha eklendi.

Yeni start up Boomf, Instagram fotoğraflarını şekerleme üzerine baskısını yapan yeni bir teknoloji sunuyor.

The Next Web’te yer alan habere göre; Boomf, New York ve Londra’da ofisleri bulunan ürün geliştirme stüdyosu Mint Digital‘in sunduğu en yeni uygulama.

Yalnızca İngiltere’de sunulan Boomf uygulaması ile Instagram fotoğrafları yenilebilir hale geliyor. Buna göre; Instagram fotoğraflarının, şekerlemelerin (marshmallow) üzerine baskısı yapılıyor.

Boomf, yaklaşık 38 TL’ye (£ 12) karşılığında bir kutu içinde dokuz şekerlemeyi yerleştiriyor. Bu dokuz ürünün üzerinde ise kullanıma uygun bir web uygulaması aracılığıyla Instagram’da seçtiğiniz fotoğraflar kullanılıyor.

Firma ayrıca şekerleme üzerinde yer alan görsellerin yüksek çözünürlüklü olmadığı konusunda uyarıyor.