Skip to main content

Son dönemin sıcak konularından Blockchain teknolojisi ve getireceği fırsatlar, Digital Age Summit’te konuşuldu.

Bu yıl 12. kez gerçekleştirilen Digital Age Summit’in öğleden sonraki önemli oturumlarından biri, blockchain ve getireceği fırsatlara ilişkindi. Habertürk Gazetesi Sefer Yüksel ve Güzem Yılmaz moderatörlüğünde gerçekleşen “Blockchain Devrimi ve Getireceği Fırsatlar” oturumunun konukları;  Kimlic CEO’su Gökhan Seçkin, IBM Türkiye CTO’su Sevilay Kurt, İş Yatırım, Uluslararası Piyasalar Müdürü Şant Manukyan’dı.
IBM Türkiye CTO’su Sevilay Kurt, kendilerinin gündeminde kripto paralar olmadığını söylüyor. Kurt, blockchain’de sektörler arası işbirliğinin önemine dikkat çekti ve birbirine rakip firmaların bu konudaki yürüttükleri çalışmalara değindi.
Kimlic CEO’su Gökhan Seçkin, blockhain’e olan ilginin aslında kripto paralarla arttığına dikkat çekti. Bunun sonucunda da kripto para ve yazılımı bir araya getiren girişimlerin yükseldiğini söyleyen Seçkin, ICO’larla gerekli sermayenin toplanabildiğine değindi.
İş Yatırım Uluslararası Piyasalar Müdürü Şant Manukyan ise kripto paraların piyasaya etkisine yer verdi ve finansal sistemi tehdit etmediğini söyledi. Burada türev piyasa olmadığı için bu tehditin gerçekleşmediğini ifade eden Manukyan, bitcoin’in üzerinde türevlerin olması durumda bunun belireceğini aktardı.