Skip to main content

Yapay zeka ve artırılmış gerçeklik sayesinde özel bir görsel keşif tarayıcısı geliştiren teknoloji şirketi Blippar, yeni Blipparsphere teknolojisini piyasaya sürdü

Blippar, yeni görsel keşif yöntemi Blipparsphere’i piyasaya sürdü. Blipparsphere, şirketin hali hazırdaki yapay zekayla öğrenme ve bilgisayarla görme yeteneklerini kullanarak, kullanıcının fiziksel ortamı hakkındaki bilgileri derinleştirmek ve kişiselleştirmek için Blippar uygulaması aracılığıyla gerçek bir görsel keşif tarayıcısı sunuyor.

Blipparsphere deneyimini yaşamak için iOS ve Android üzerindeki Blippar uygulamasını indirmek yeterli. Yeni Blippar deneyimini aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz…

Blipparsphere nasıl çalışıyor?

Herhangi bir objeyi blipp’lediğiniz anda Blippar uygulaması, obje ile ilişkili ve ilgili organik sonuçlardan, markaların desteklediği içeriklerden, markaların, yayınların ve reklamcıların sağladığı artırılmış gerçeklik deneyimlerinden oluşan kusursuz bir “light web” deneyimi sunuyor. Kullanıcılar Blipparsphere ile ilk ilişkiye geçtikleri andan itibaren, kendilerini çevreleyen her şey ve kişisel ilgi alanları hakkındaki konulara yönlendiriliyorlar. Blipparsphere sayesinde öğrenmek, deneyimlemek ve paylaşmak için çok daha güçlü ve yepyeni bir keşif platformu sağlanmış oluyor.

Blippar'dan yeni görsel keşif yöntemi: BlipparsphereBlippar Türkiye ofisi Ceo’su Zehra Öney ise Blipparsphere ile ilgili; “Bugün tüm dünya ile aynı anda ülkemizde de duyurusu yapılan “Blipparsphere” adını verdiğimiz Görsel Bilgi Teknolojisi ile Blippar uygulaması gerçek bir görsel keşif tarayıcısı ve arama motoru hizmeti sunuyor. Herhangi bir objeyi blipp’lediğinizde Blippar uygulaması, obje ile ilgili ve ilişkili organik sonuçlardan, markaların, yayınların ve reklamcıların desteklediği içeriklerden, varsa sağladığı artırılmış gerçeklik deneyimlerinden oluşan kusursuz bir “light web” deneyimi sağlıyor. Blippar ile her insanın dil yada eğitiminden bağımsız olarak etrafındakiler yani fiziksel dünya hakkında sınırsız bilgiye erişebilmesi artık mümkün olacak. Dijital dönüşümün en güçlü yaşandığı ülkelerden birisi Türkiye. Akıllı telefonda internet kullanımında dünyada 2.sıradayız. Türk insanının bu ilgisiyle birlikte “Blipparsphere” uygulaması Türkiye’de daha meraklı, daha araştırmacı ve daha bilgili bir nesil oluşmasına katkı sağlayacağımıza inanıyorum ve bundan dolayı mutluyuz.” dedi.