Skip to main content

BlackBerry bugün, şirketin Yönetim Kuruluna Verizon Communications’ın Eski Başkan Yardımcısı Richard ‘Dick’ Lynch ve Sony Ericsson’un Eski CEO’su Bert Nordberg’in atandığını duyurdu. Lynch ve Nordberg’in katılımı ile BlackBerry Yönetim Kurulu…

BlackBerry bugün, şirketin Yönetim Kuruluna Verizon Communications’ın Eski Başkan Yardımcısı Richard ‘Dick’ Lynch ve Sony Ericsson’un Eski CEO’su Bert Nordberg’in atandığını duyurdu.
Lynch ve Nordberg’in katılımı ile BlackBerry Yönetim Kurulu artık, kurul başkanı da dahil olmak üzere 10’u bağımsız 12 üyeden oluşuyor.  
Richard Lynch aynı zamanda teknoloji, pazarlama, iş ve yönetim süreçleri konusunda danışmanlık hizmeti veren LLC’nin Başkanı olarak görev yapıyor. 2007 yılından itibaren Verizon Communications’ın Başkan Yardımcısı ve CTO’su olarak çalışmış olan Lynch, 1990 yılından beri Verizon Wireless ve bünyesinde bulunan önceki şirketlerin de Başkan Yardımcısı ve CTO’su görevlerini üstlendi.
 
Mayıs-Aralık 2012 tarihleri arasında Sony Mobile Communications Başkanı olarak görev yapan Ben Nordberg, Ekim 2009-Mayıs 2012 tarihleri arasında ise Sony Ericsson Başkanı ve CEO’su olarak çalıştı. Ericsson’daki görevi süresince, Ericsson Grubu Başkan Yardımcısı, Kaliforniya merkezli Ericsson Silikon Vadisi Başkanı da dahil olmak üzere birçok üst düzey pozisyonda görev aldı.