Skip to main content

Yapılan anlaşmaya göre, geliştiriciler tarafından BlackBerry World’e gönderilecek uygulamalar, Trend Micro’nun uygulama tarama servisinden geçecek   BlackBerry, bulut güvenliği konusunda çözümler sunan Trend Micro ile anlaşarak; BlackBerry müşterilerinin üçüncü parti…

Yapılan anlaşmaya göre, geliştiriciler tarafından BlackBerry World’e gönderilecek uygulamalar, Trend Micro’nun uygulama tarama servisinden geçecek
 
BlackBerry, bulut güvenliği konusunda çözümler sunan Trend Micro ile anlaşarak; BlackBerry müşterilerinin üçüncü parti uygulamalardaki olası özel hayatın gizliliği ve zararlı yazılım sorunlarına karşı koruma sağlayacağını duyurdu. 
Trend Micro’nun mobil işletim sistemleri için kullandığı yeni nesil bulut tabanlı teknolojisi Mobile Application Reputation Service (Mobil Uygulama İtibar Hizmeti) ile özel hayat gizliliğinin korunmasına ilişkin sorunlar ve güvenlik endişeleri birden fazla katmanda giderilecek. Bulut tabanlı Trend Micro Mobile Application Reputation Service, BlackBerry World üzerinde halihazırda yer alan ve yeni bildirilecek uygulamaları zararlı yazılım barındırma ihtimaline karşı denetleyecek. 

Uygulamanın sundukları 
Mobile Application Reputation Service, uygulama davranışları ve kodlarını analiz ederek, zararlı yazılım ve veri sızıntısı ihtimallerini belirliyor.
Ayrıca hizmet, pil, hafıza ve veri kaynaklarının kötüye kullanımını da tespit ediyor.
Uygulamada, sürekli güncellenen ve korelasyonlar kurulmuş tehdit veri tabanıyla URL, e.posta, dosya ve uygulama kontrolü sağlanıyor.