Skip to main content

BİYESAM’ın başkanı Şadi Özdemir oldu. Bilişim ve Yazılım Eser Sahipleri Meslek Birliği (BİYESAM) 23 Mart’ta Olağan Genel Kurul Toplantısı’nı gerçekleştirdi ve 4. Dönem Yönetim ve Denetim Kurulu Üyeleri’ni seçti. Gerçekleştirilen…BİYESAM’ın başkanı Şadi Özdemir oldu.
Bilişim ve Yazılım Eser Sahipleri Meslek Birliği (BİYESAM) 23 Mart’ta Olağan Genel Kurul Toplantısı’nı gerçekleştirdi ve 4. Dönem Yönetim ve Denetim Kurulu Üyeleri’ni seçti. Gerçekleştirilen seçim sonucu BİYESAM’ın yeni Yönetim Kurulu Başkanı Şadi Özdemir oldu. Yeni Yönetim ve Denetim Kurulu 2015 Mart ayına dek görev yapacak.
Yönetim Kurulu’nun diğer Asil Üyeleri ise;  Nuray Ada, Önder Eker, Salih Güçbilmez, Namık Kural, D. Zafer İnkaya, Atila Zeybek oldu. BİYESAM’ın kısa vade planları arasında, İTÜ ile birlikte sürdürülen UYSM (Ulusal Yazılım Saklama Merkezi) nin üyelerimiz açısından aktifleştirip devreye alınması, Yazılımların tescil konusu, istihdam projesi ve sektör ödülleri organizasyonunu geliyor. 

Şadi Özdemir hakkında
28 Ocak 1961 de doğdu. 1982 yılında İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun oldu. 1986 yılından beri bilişim sektöründe çalışıyor. Bilişim sektöründe faaliyet gösteren üç firmanın ortağı ve Yönetim Kurulu Başkanlığını yürütüyor. Çok sayıda sivil toplum kurumunda ki görevlerinin yanı sıra sektörde ki ilk örgütlenmelerden biri olan ve 1998 kurulmuş olan BİSİAD’ın (Bilişim Sektörü İş Adamları Derneği) beş yıl kurucu Başkanlığını yaptı. BİYESAM da altı yıl Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı.