Skip to main content

Bitexen Teknoloji A.Ş., Blockchain Türkiye Platformu’nun platin üyeleri arasında yerini aldı.

Türkiye’de fintek sektörü şirketleri arasında yer alan Bitexen Teknoloji A.Ş., Blockchain teknolojisinin Türkiye’de yaygınlaşması amacıyla çalışmalarını yürüten Blockchain Türkiye Platformu’nun platin üyeleri arasında yerini aldı.

İTÜ ARI Teknokent’te geliştirdiği yenilikçi teknolojilerle, Türkiye’de FinTek sektörünün öncü şirketleri arasında yer alan Bitexen Teknoloji A.Ş., Türkiye’de sürdürülebilir blockchain ekosistemi oluşturarak, bu teknoloji ile yeni dönem iş yapış biçimlerinin önündeki zorlukların giderilmesine yönelik bir paylaşım platformu oluşturmayı hedefleyen Blockchain Türkiye Platformu’na üye oldu. Platformun platin üyeleri arasında yerlerini aldıklarını belirten Bitexen Teknoloji A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Cenk Erdem, şöyle konuştu:

“Akbank, Bankalararası Kart Merkezi (BKM), Eczacıbaşı gibi sektöründe lider kuruluşların blockchain teknolojisinin Türkiye’de yaygınlaşması, bilinirliği ve kullanımının artırılması amacıyla önemli çalışmalara imza attığı Blockchain Türkiye Platformu’na üye olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Türkiye’nin bu alandaki varlığı ve popülerliği dünyada da çok ilgi görüyor. Dünyadaki tüm önemli borsalar Türkiye’ye yerleşmeye çalışıyor. Biz de Bitexen Teknoloji A.Ş. olarak hem Türkiye hem de global arenada faaliyetlerimizi hız kesmeden sürdürüyoruz. Önümüzdeki aylarda globalleşme adına önemli adımlar atacağız. Hem yurt dışı piyasasından pay almak hem de kullanıcı sayımızı artırmayı hedefliyoruz. Yurt dışına teknoloji ihraç ederek ülkemize katkı sunacağız.”