Skip to main content

Apple, yeni iPhone 12 serisini ve diğer ürünlerini tanıtacağı etkinliğin tarihini yaptığı paylaşımla açıkladı.

Apple, yılın ürünlerini tanıtmaya hazırlanıyor. Şirket, yeni iPhone 12 serisini ve diğer ürünlerini tanıtacağı etkinliğin tarihini yaptığı paylaşımla açıkladı.

Apple’ın yeni ürünlerini ilk kez göreceğimiz Apple Event, 15 Eylül günü Apple Park‘ta düzenlenecek. Apple Park’tan canlı olarak yayınlanacak etkinlik ABD’de sabah saat 10:00’da başlayacak, Türkiye’e ise  20:00’da itibarıyla takip edilebilecek.

Apple 15 Eylül’de neler tanıtacak?

Apple, şimdiye kadar ortaya çıkan iddialara göre 4 farklı iPhone modeli tanıtacak. Yeni iPhone 12 serisinde yer alacak bu modeller, 5,4 inçlik iPhone 12, 6,1 inçlik iPhone 12 Max, 6,1 inçlik iPhone 12 Pro ve 6,7 inçlik iPhone 12 Pro Max olacak. iPhone’ları birbirinden ayıran şey yalnızca ekran boyutları değil; ayrıca barındırdıkları kamera teknolojisi olacak. Apple’ın iPhone modelleriyle birlikte; Apple Watch Series 6, iPad Air (4. nesil), AirPods Studio kafa üstü kulaklık ve takip cihazı AirTags aksesuarını duyurması bekleniyor.

Apple’ın yeni iPhone modelleri fiyatlarının ise 749 dolar ile 1.099 dolar arasında değişmesi bekleniyor. Türkiye’de ise kaç TL’den satılacağı konusunda henüz bir bilgi yok.