Skip to main content

Bitcoin’in yanı sıra pek çok kripto para düşüş yaşarken, Tether’in 96 cent seviyesine inmesi geçtiğimiz günlerin en çok konuşulan gelişmelerinden biri oldu.

Kripto paralarda sert düşüş haberleri ardı ardına gelirken, küresel kripto para hacminin yaklaşık 3’te 1’ini oluşturan Bitcoin de 2020 yılından bu yana en düşük seviyesini gördü.

Ethereum’un 24 saatte %8, geçtiğimiz hafta %28 düşüş yaşadığı, Cardano’nun %39, Dogecoin’in %26 ve Litecoin’in %32 düşüş yaşadığı sırada Bitcoin 27 bin dolar seviyesine gerileyerek 2020 yılı seviyelerinin altına indi. 27 binde tekrar yukarı yönlü bir hareket gösteren Bitcoin, 30 bin 500 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Kripto para dünyasında yaşanan bir başka gelişme ise bir sabitkoin olan Tether’in ani bir düşüşle 96 cent seviyesine kadar gerilemesi. Bu seviyeden tekrar yükselen Tether (USDT), 1 dolar seviyesinden işlem görmeye devam ederken; konuyla ilgili bir açıklama yapan Bitfinex CTO’su Paolo Ardoino, 24 saat içerisinde 300 milyondan fazla USDT tokenin 1 dolar seviyesinden işlem gördüğünü aktardı. Ardoino’nun açıklaması Tether ile ilgili endişeleri bir nebze olsun azalttı, zira Ardoino’nun CTO’su olduğu Bitfinex, Tether adlı sabitkoin’in geliştiricisi.

Kaynak: Bitcoin plunges to lowest price since 2020 amid broader sell-off – Ars Technica