GERÇEK ZAMAN

Digital Age | 31.01.2022 - 12:37

Bir gençten Elon Musk’a şantaj

Elon Musk'ın jetini takip eden bir Twitter botu yazan 19 yaşındaki Jack Sweeney, Musk ile pazarlık yapmaya çalışıyor.

19 yaşındaki Jack Sweeney, Elon Musk’ın jetini takip eden Twitter botu ile gündeme oturmuştu. Sadece Elon Musk’ın değil, Bill Gates, Jeff Bezos gibi ünlü milyarderlerin jetlerini takip eden botlarla Twitter’da paylaşım yapan Sweeney, Elon Musk’ın kendisi ile iletişime geçmesi sonucu Elon Musk’a şantaj yapmaya başladı.

203 bin takipçili ElonJet adlı hesapta jetin iniş ve kalkış anlarını paylaşan genç, Musk’tan gelen 5 bin dolar karşılığında hesabı kapatması talebini, 5 binlik teklifin 50 bine çıkarılmasını, bu meblağın üniversite için bir araç almasına yardımcı olacağını, hatta bir Tesla Model 3 alabileceğini söyleyerek reddetti.

Durumu değerlendireceğini söyleyen Elon Musk gence henüz bir dönüş yapmazken, Sweeney idollerinden biri ile tanışma fırsatı bulduğunu, proje sayesinde kod yazmayı öğrendiğini ve bu proje sayesinde UberJets adlı şirkette yarı zamanlı bir iş bulduğunu belirterek Elon Musk’ın dönüş yapmamasını umursamadığını açıklamıştı.

Sweeney, Business Insider’a verdiği bir röportajda Musk’ın kendisiyle iletişime geçmemesi konusunu tekrar düşündüğünü, Musk’ın anlaşmaya yanaşmadığını ve bu durumda kendisinin de yanaşmayacağını açıkladı. Öte yandan, Musk konuya olan ilgisini kaybetmiş gibi görünüyor.

Kaynak: Teen wants $50,000 to stop tracking Elon Musk’s private jet – Engadget