Skip to main content

Tüketici elektroniği perakendecisi, uzun süredir içinde bulunduğu ödeme zorluklarını aşmak için yeni bir iş modeli önerisinde bulunma hazırlığında.

Hatırlayacağınız üzere Bimeks bir süredir finansal darboğaz içinde bulunuyordu. Alacaklılarıyla bir araya gelen Bimeks, alacaklılarına iki maddeli bir çözüm planı sunmuştu.

Bimeks, konuya ilişkin bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yeni bir açıklama yaptı. Bimeks’in KAP’taki açıklamasında, alacaklıların Bimeks’in sunduğu bu plan ile  ilgili cevaplarını yazılı olarak  bildirmeye devam ettikleri belirtiliyor. Açıklamada şu ifadelere yer veriliyor: “Şirketimiz mevcut olumsuz şartların etkisiyle mağaza ve personel sayısını azaltmak mecburiyetinde kalmıştır. Halihazırda şirket envanterinde, 21’i geçici kapama durumunda tutulan 24 mağaza ve 38 çalışan bulunmakta olup, olumsuz şartlar sebebiyle şirket faaliyetinin durma noktasına geldiği, sunulan planın bu olumsuz durumun üstesinden gelmek için nihai çözüm olduğunu belirtmek isteriz.”

Bimeks’in açıklamasında çözüm planına cevapların paralelinde e-ticaret kapasitesine daha çok odaklanan,  “mağaza destekli ve web tabanlı hibrit perakende iş modeli” üzerinde oluşturulacağı ifade ediliyor.

Bimeks’in açıklamasının tamamına buradan ulaşabilirsiniz.