Skip to main content

Bu ay başında yatırım alacağı duyurulan girişime izin çıktı.

Hatırlanacağı üzere, bu ay başında Abraaj Group’un biletleme girişimi Biletall.com’a yatırım yapacağına ilişkin gelişmeler mevcuttu.

Rekabet Kurumu’nun (RK) sitesinde yayımlanan açıklamaya göre, bu yatırıma izin verildi. Bununla birlikte RK’nın paylaştığı açıklamada yatırım tutarı ve diğer veriler aktarılmıyor.

Konuya ilişkin Abraaj Group’un internet sitesinde bir duyuru bulunmuyor. Aynı şekilde Biletall tarafından da henüz açıklama yok.

Öte yandan, Abraaj Group ülkemiz girişim dünyasında 2008 yılından bu yana yatırımlarıyla dikkat çekiyor. Grubun ülkemizde gerçekleştirdiği yatırımları şöyle sıralamak mümkün: Leasing Group (Ağustos 2008), Republika (Temmuz 2013), Yörsan (Ocak 2014), Hepsiburada (Şubat 2015), Fibabanka (Haziran 2016) ve Netlog (Temmuz 2017). Biletall ise 2006 yılında Kayseri’de kuruldu ve Türkiye coğrafyasının yüzde 80’lik kısmında faaliyet gösteren otobüs firmalarının biletlerini satıyor. Girişim ayrıca uçak İDO-BUDO ve tren biletlerinin de satışını yapıyor.

Özel sermaye fonu Abraaj Group’un en son yatırımı, KFC’nin Türkiye operasyonu satın almak oldu. Grup, ABD’li Yum Brands’in sahibi olduğu KFC Türkiye’nin 104 restoranını bu ay bünyesine kattı.