Skip to main content

BeReal, RealChat adlı bir mesajlaşma özelliğini test ediyor.

Son zamanların popüler sosyal medya uygulaması BeReal, İrlanda’da RealChat adlı yeni bir mesajlaşma özelliğini test etmeye başladı.

RealChat ile birlikte kullanıcılar arkadaşlarıyla bire bir mesajlaşabilecek, onlara özel bir BeReal’lar gönderebilecek ve RealMoji ile tepki verebilecek.

Yeni özellik ile birlikte BeReal kullanıcıları, yalnızca platformda arkadaşlarsa birbirlerine mesaj gönderebilecek. Yeni mesajlaşma özelliğinin, ayrıca engelleme ve raporlama özelliklerine sahip olacağı söyleniyor. Kullanıcılar kendi mesajlarını silebilse de bu, mesajın arkadaşlarının uygulamalarından kaybolacağı anlamına gelmiyor. Yani bir mesajın silinmesi için her iki tarafın da bunu yapması gerekiyor. Bir sohbetteki iki kişi mesajları silerse, BeReal mesajın 30 gün içinde sistemlerinden tamamen silineceğini söylüyor. TechCrunch’ın haberine göre şirket, özel mesajlaşmanın kullanıcıların en çok talep ettiği özelliklerden biri olduğunu söyledi. Bakalım RealChat özelliği genel kullanıma ne zaman açılacak, bekleyip göreceğiz.

Kaynak: BeReal is adding a messaging feature called RealChat – TechCrunch