Skip to main content

Apple WWDC 2023’te yeni bir karma gerçeklik gözlüğü ve işletim sistemlerindeki olağan güncellemelere ek olarak yeni Mac modellerini de tanıtabilir.

Apple’ın 5 Haziran’da düzenlenecek WWDC 2023 konferansı için söylentiler gelmeye devam ediyor. Bloomberg’den Mark Gurman, şirketin etkinlik sırasında birkaç yeni Mac modelini duyuracağını tahmin ediyor.

Gurman Çarşamba günü paylaştığı bir tweet’te, Apple’ın yeni Mac modellerini piyasaya sürmesinin yanı sıra bir karma gerçeklik gözlüğü ve işletim sisteminin yeni bir sürümünü de tanıtacağını söyledi. Gurman ayrıca, tüm yeni donanım ve yazılımlarla birlikte, WWDC 2023 açılış konuşmasının Apple’ın şimdiye kadarki en uzun açılış konuşmalarından biri olmasını beklediğini ifade etti. Gurman’a göre açılış konuşması 2 saatten fazla sürebilir.

Şirketin 15 inçlik bir MacBook Air piyasaya sürmesi beklenirken, bazı söylentiler yeni bir Mac Pro’ya işaret etse de, Apple serisine başka hangi modellerin katılabileceği hâlâ net değil. Mac Pro ve Mac Studio hâlâ M1 çipleriyle çalışıyor ve her ikisi de bir yükseltme alabilir. Yeni modellerin, iki kat daha hızlı olması, daha uzun pil ömrü sunması, daha iyi bağlantı sağlaması ve 8K özellikleri sağlayan M2 çipinden güç alması bekleniyor.

Bu ayın başlarında Gurman, yeni Apple bilgisayarlarında M3 çipinin gelişinin yakın olabileceğini ve bunun 2023’ün sonlarında veya 2024’ün başlarında piyasaya sürülme olasılığı olduğunu belirtmişti.

Kaynak: Apple Rumored to Reveal ‘Several’ New Macs at WWDC – CNET