Skip to main content

BeReal’ın yeni “RealPeople” feed’inde sanatçılar, sporcular ve aktivistler tarafından çekilen fotoğraflar yer alacak.

Kullanıcılara günde bir defadan fazla gönderi paylaşma seçeneği Bonus BeReal’ı sunmaya başladıktan günler sonra, BeReal yeni bir özelliği daha kullanıma sunuyor: RealPeople.

Arkadaşlarınızla bir fotoğraf paylaşmanız için size her gün farklı zaman pencereleri sunan BeReal’in yeni feed’i RealPeople sayesinde artık dünyanın en iyi sporcularının, sanatçılarının ve aktivistlerinin neler yaptığını görebileceksiniz.

BeReal’daki diğer herkes gibi, RealPeople’da yer alan kullanıcılardan da uygulama günün bir anında onlara bir bildirim gönderdiğinde, fotoğraf çekip paylaşmaları istenecek.

BeReal’ın açıklamasına göre; “dünyanın en ilginç insanlarının” paylaşımlarından oluşan bir feed olan RealPeople; sporcular, sanatçılar, aktivistler ve diğer önemli kullanıcılardan gelen güncellemeleri içeriyor. Özelliğin tüm amacı, ünlülerin tıpkı bizim gibi sıradan insanlar olduğunu göstermek.

RealPeople’ın etkilemek, beğenileri veya yorumları toplamak veya markaları tanıtmakla ilgili olmadığını söyleyen BeReal, “RealPeople’da Photoshop’lu resimler, ürün önerileri veya reklamlar görmezsiniz. RealPeople, hepimizin düşündüğümüzden daha çok birbirimize benzediğimizi göstermeye çalışıyor” diyor.

Discovery sekmesini seçip ardından RealPeople’a basarak erişebileceğiniz özellik şimdilik yalnızca İngiltere’de test ediliyor. Geçen hafta kullanıma sunulan Bonus BeReal özelliğinde olduğu gibi, RealPeople daha geniş çapta kullanıma sunulmadan önce yalnızca İngiltere’de kullanılabilecek. Şimdilik, bir RealPeople gönderisine bir emoji ile tepki verebilecek, onu gizleyebilecek veya bildirebileceksiniz.

Kaynaklar

BeReal is making a feed of just famous people -The Verge

BeReal’s latest feature is a curated timeline of high-profile users – engadget