Skip to main content

BlackBerry® uygulamaları için sunulacak bir dizi güncelleme, kullanıcıların BBM™ (BlackBerry® Messenger) arkadaşları ile bağlantıda kalmalarını daha da kolaylaştırmayı amaçlıyor. Research In Motion (RIM) BlackBerry® akıllı telefonlar için Facebook, Twitter, BlackBerry®…

BlackBerry® uygulamaları için sunulacak bir dizi güncelleme, kullanıcıların BBM™ (BlackBerry® Messenger) arkadaşları ile bağlantıda kalmalarını daha da kolaylaştırmayı amaçlıyor.

Research In Motion (RIM) BlackBerry® akıllı telefonlar için Facebook, Twitter, BlackBerry® Travel™ ve BlackBerry App World™ uygulamalarının, kullanıcıların kontaktları ile temasta kalmalarını daha da kolaylaştırmaları; deneyimlerini ve içeriklerini paylaşmaları ve BBM çevreleriyle yeni şeyler keşfetmeleri için BBM bağlantısı içereceğini duyurdu.

RIM Uygulama Geliştirici İlişkilerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Alec Saunders; “Geliştiricilere, BBM bağlantısını uygulamalarının içine yerleştirme imkânı sağladığımızdan bu yana, 800’den fazla BBM bağlantılı uygulamanın sunulmasına şahit olduk ve bu uygulamalar kullanıcılarımızdan yoğun ilgi gördü. Bugün BlackBerry App World üzerinden yüklenen yaklaşık her beş uygulamadan biri, BBM bağlantılı bir uygulama” dedi. Saunders, “RIM olarak, BBM bağlantısını kendi popüler uygulamalarımızın bir kısmına da eklemiş olmanın heyecanını yaşıyoruz” dedi.

BlackBerry akıllı telefonlar için Facebook (3.0 versiyonu) ve Twitter (3.0 versiyonu) kullanıcılara, Facebook statülerini ya da tweet’lerini, BBM arkadaşları ile doğrudan, uygulama içinden, paylaşma imkanı sunuyor.
 
Kullanıcılar, yeni BlackBerry Travel uygulaması (2.5 versiyonu) ile seyahat planlarını ve uçuş değişikliklerini de, yine belirli BBM arkadaşlarıyla ya da tüm BBM arkadaşları ile direkt olarak paylaşabilecek.
 
Twitter 3.0 versiyonu hazır olup, Facebook 3.0, BlackBerry Travel 2.5, BlackBerry App World 3.1.2 ve BBM 6.2 sürümleri BlackBerry App World üzerinden www.blackberry.com/appworld adresinden, önümüzdeki on gün içerisinde kullanıma hazır olacak.