Skip to main content

BlackBerry 10’da yer alan uygulama sayısı 100 bini geçti.  BlackBerry 10 işletim sisteminin piyasaya sürülmesinden yedi hafta sonra, BlackBerry kendi uygulama pazarı BlackBerry World’te uygulama sayısının 100 bini geçtiğini duyurdu….

BlackBerry 10’da yer alan uygulama sayısı 100 bini geçti. 
BlackBerry 10 işletim sisteminin piyasaya sürülmesinden yedi hafta sonra, BlackBerry kendi uygulama pazarı BlackBerry World’te uygulama sayısının 100 bini geçtiğini duyurdu. Bu yeni uygulama pazarına da bu süre içerisinde 30 bin yeni başlık ekledi. 
The Verge’te yer alan habere göre; BlackBerry ayrıca Amazon Kindle, Open Table ve Wall Street Journal’ın uygulamalarının platformdaki yerini aldığı bilgisini verdi.
Önümüzdeki haftalarda ise eBay, Skype, Rdio, Viber gibi diğer yüksek profilli uygulamalar da mağazada kullanıcılara sunulması bekleniyor.   
BlackBerry, uygulama geliştiricilerini kendi uygulamalarını sunmak için sunduğu farklı çözümlerle teşvik etmişti. 
BlackBerry Twitter, LinkedIn ve Foursquare gibi popüler uygulamaları kendi platformunda yerel uygulama olarak barındırıyor.  
İşletim sistemine yerli olduğu uygulamaların yer aldığı Apple veya Google’ın aksine, BlackBerry Android uygulamalarının desteklemesine güveniyor. Bu durum, BlackBerry Z10’u halen tek BB10 akıllı telefonuymuş gibi davranan şirket için cesaret verici bir başlangıç oluşturuyor. 
BlackBerry ayrıca kullanıcıları iOS ve Android’ten biraz uzaklaştırıp BB10’a çekmesi için diğer önemli uygulamaları platformda sunması gerekiyor.