Skip to main content

Türkiye İş Bankası’nın ana destekçisi olduğu ve Kolektif House tarafından yönetilen Workup Girişimcilik Programı, ikinci mezunlarını verdi.

Türkiye İş Bankası’nın ana destekçisi olduğu Workup girişimcilik programının ikinci dönem girişimleri 11 Mayıs’ta gerçekleşen Demo Day etkinliği ile mezun oldu. Girişimcilerin projelerini sunduğu Demo Day organizasyonunda, farklı sektörlerden profesyoneller, melek yatırımcılar, mentorlar ve girişim sermayesi fonlarının temsilcileri İş Kuleleri’nde bir araya geldi.

Etkinliğin açılışını yapan İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali, “İş Bankası olarak, ülke ekonomisine katkıda bulunmak için esnafımızı, sanayicimizi nasıl destekliyorsak aynı sorumlulukla girişimlerin, startup’ların da yanındayız. Müteşebbis ve iş yapmak isteyenleri desteklemek, ülke ekonomisine hız kazandırmak zaten İş Bankası’nın kuruluş amaçlarından biri…” dedi. Workup girişimcilik programı ile teknoloji odaklı girişimlerin iş fikirlerini geliştirmeleri ve işlerini büyütmeleri için eğitim ve mentorluk içeren uzun soluklu bir program yürütüldüğüne değinen Bali, sözlerine şöyle devam etti: “Fikirlerin geliştirilmesi ve hayata geçirilebilir hale gelmesi önemli. Bu fikirlerin tatbik kabiliyetinin olması, sahadan beslenmesi, sahada sınanması ve bu suretle de gerçekleştirilebilir olması gerekiyor. Kimse ham fikrine fazla güvenmemeli… Workup programı kapsamında fikirleri hayata geçirebilmek için adeta bir çocuğu yetiştirir gibi itinayla uğraşıyoruz. Bu basit bir hadise değil.”

Çin ve Londra’da inovasyon merkezleri açacağız

Bir taraftan yurt içinde girişimciliği, yaratıcılığı desteklerken, diğer taraftan da yurt dışında startup ekosistemini ve teknolojik yenilikleri ilk elden takip ettiklerini belirten Adnan Bali konuşmasını şöyle sürdürdü: “Yurtdışında da teknoloji iştirakimiz SoftTech’e bağlı olarak Silikon Vadisi’nde kurduğumuz Maxitech şirketimiz aracılığı ile dünyanın en önemli girişimcilik ekosistemindeki yenilikleri takip ediyoruz, işbirliği fırsatlarını değerlendiriyoruz. Silikon Vadisi’nin ardından Çin’de ve Londra’da da yakın zamanda inovasyon merkezleri açacağız. Her ikisinin de bu alanda önemli yatırımlar olacağını düşünüyorum.”

Workup Girişimcilik Programı’nın ikinci mezunları olan 10 girişime ilişkin bilgiler şöyle;

GLAMY

Kullanıcıların birbirlerine kıyafet, ayakkabı veya aksesuar kiraladığı platform.
www.heyglamy.com

GLOCALZONE

Diğer ülkelerden gezginler aracılığıyla ürün getirtmeyi sağlayan web uygulaması.

www.glocalzone.com

SMOPIN

Benzer ilgi alanları ve konular hakkında konuşmak isteyen kullanıcıları buluşturan mobil uygulama.

www.smopin.com

FLOWMAGIC

Freelance çalışanlar için kullanımı kolay iş izleme ve proje süreçlerini takip etme aracı.

www.flowmagic.co

TARLAMVAR.COM

İnsanları ağaç sahibi yapan ve hasat zamanı kendi ağaçlarının sertifikalı, sağlıklı ürünleriyle buluşturan bunu yaparken çiftçinin gelirini artıran girişim.

www.tarlamvar.com

PACER

Şirketler için sosyal öğrenme platformu.

www.pacer.io

LEAFINBOX

Şirketler için e-imza destekli elektronik belge yönetimi platformu.

www.leafinbox.com

CLOTIE

Kişisel stilistlerin tarzına uygun hazırladığı kombinleri evinde deneyerek sadece beğendiklerini satın almanı sağlayan web uygulaması.

www.clotie.com

BAKKALDAN

Bakkallardan sipariş vermeyi sağlayan mobil uygulama.

www.bakkaldan.com

ADVERPORT

Reklam verenlerin YouTube fenomenleriyle buluşmalarını sağlayan platform.

www.adverport.com