Skip to main content

bang. Art Innovation Prix 2019, beş kategoride 35 yaş altı gençlerin başvurularını bekliyor.

ArtBizTech tarafından üçüncüsü düzenlenen bang. Art Innovation Prix, her alandan 35 yaş altı gençlerin kinetik sanat, yeni medya, veri sanatı ve biyo-sanat kategorilerinde, sanat ve teknoloji yoluyla inovatif çağrışımlar yapan projelerini 25 Ekim itibarıyla açılan başvuru süreci devam ediyor.

2019 jürisi Borusan Holding CEO’su Agah Uğur, İstanbul Bienali Direktörü Bige Örer, Amber Platform, sanatçı, küratör, eğitimci Ekmel Ertan, ODTÜ Enformatik Enstitüsü’nde çalışmalarını yürüten Dr. Öğretim Üyesi Elif Sürer, çalışmalarına Stanford Üniversitesi Genom Teknoloji Merkezi’nde devam eden Dr. Gözde Durmuş ve yeni medya sanatçısı Ozan Türkkan’dan oluşuyor. bang. Art Innovation Prix’in başvuruları 17 Aralık 2019’da son bulacak.

Jüri tarafından seçilen ve 14-29 Haziran 2019 tarihleri arasında Studio-X İstanbul düzenlenecek sergide yer alacak projeler, iş ve teknoloji dünyasından profesyoneller, akademisyenler, sanatçılar ve tasarımcılardan oluşan mentorlar ile tanışma ve projelerini geliştirme aşamasında destek alma imkanı elde edecek ve yıl içerisinde yurt içinde ve yurt dışında farklı galeriler ve etkinliklerde izleyici ile buluşacaklar. Detaylı bilgi için: www.bangprix.org