Skip to main content

“Ayın girişimi” sayfamızın bu ayki konuğu StartupMarket.

“Ayın girişimi” sayfamızın bu ayki konuğu; girişimleri, girişimlerin destekçileri mentorlar, yatırım fonları, bireysel yatırımcılar ve servis sağlayıcılarıyla bir araya getirerek tüm bileşenleri birbirleri için ulaşılabilir kılan online platform; StartupMarket.

Sektörde hangi problemi çözüyor?
Günümüzde girişimciler yatırım bulmakta zorlanıyor, yatırımcılar da iyi girişim yok diyor. Girişimlerin yatırım alma sürecinde bilmediği, danışmaya ihtiyaç duyduğu çok fazla konu var. StartupMarket tam da bu soru ve bilinmezlere cevaplar bulma noktasında karşımıza çıkıyor. Platform, tüm paydaşları arasındaki etkileşimi ve ortak çalışmaları artırmayı, girişimlerin daha iyi desteklenmesini, mentor, yatırımcı ve hizmet sağlayıcıların ise beklentilerine uygun girişimlerle eşleşmesini sağlıyor.

Kurucusu/kurucuları kimdir?
StartupMarket’in kurucu ortakları arasında Serkan Bağçe, Ahmet Giray Ölmez ve Mehmet Çelikol yer alıyor. Kurucu ortaklardan Serkan Bağçe StartupMarket’te CEO olarak görev alıyor.

Ne zaman kuruldu?
2017 Temmuz ayında Serkan Bağçe, Ahmet Giray Ölmez ve Mehmet Çelikol’un kahvaltı serilerinden birinde, girişimci ekosisteminin problemleri ve gelişiminin önündeki engelleri konuşurken ilk fikirlerin ekilmesiyle doğan StartupMarket, 2018 yılı Mart ayında hayata geçiriliyor.

Yatırım aldı mı?
Sinan Güler, Ozan Kuşçu, Alpay Akdemir, Özden Sayın, Erdal Sayan, Nedim Esgin, Abdurrahman Uzun, Mehmet Onarcan gibi yatırımcılardan 750 bin dolar değerleme ile yatırım alan StartupMarket.co’nun yatırımcıları arasında aynı zamanda şirketin kurucu ortaklarından olan Mehmet Çelikol da yer alıyor.

Hedefi nedir?
Kuruluşunun birinci yılında 2 bin girişime ulaşmayı hedefleyen StartupMarket’in uzun vadede hedefi ise girişimler, yatırımlar, fonlar, kuluçka merkezleri ve hatta danışmanlar için bir pazar yeri haline gelmek.