Skip to main content

Adam Selipsky’den boşalan koltuğa Matt Garman oturacak.

Amazon, TechCrunch’a yaptığı açıklamada Adam Selipsky’nin Amazon Web Services (AWS) CEO’luğu görevinden ayrıldığını doğruladı. Amazon CEO’su Andy Jassy tarafından şirket içinde paylaşılan ve bu sabah şirketin blogunda yayımlanan bir notta Jassy, ​​AWS Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Matt Garman’ın CEO’luğa terfi ettirileceğini söyledi. Garman daha önce AWS’in EC2 bulut bilişim girişimini yönetiyordu.

Jassy’nin açıklamasına göre Garman 3 Haziran’dan itibaren AWS’nin CEO’su olacak.

Selipsky, AWS’deki ilk başkan yardımcılarından biriydi ve veri görselleştirme yazılımı üreticisi Tableau’nun CEO’su olmak üzere ayrılmadan önce 11 yıl boyunca AWS satış, pazarlama ve destek birimlerine liderlik etti. Bölümü yönetmek için 2021’de AWS’ye geri döndü.

Garman ise EC2’yi yönetmeden önce, 2006 yılında AWS’e ilk ürün müdürlerinden biri olarak katıldı ve 2016 yılında tüm AWS bilişim hizmetlerinin genel müdürü oldu. Garman 2020’de dünya çapında satış, pazarlama destek ve profesyonel hizmetleri yönetmek için AWS’in demand generation (talep yaratma) tarafına geçmişti.

Kaynak: AWS CEO Adam Selipsky steps down – TechCrunch