Skip to main content

Avea, makineler arası iletişim alanındaki inovatif çözümlerini, bu çözümlere uygun geliştirdiği M2M SIM kartlarıyla destekliyor.  Avea, ulaşımdan enerjiye, sağlıktan tarım ve hayvancılığa kadar birçok farklı sektörde müşterileriyle buluşturduğu M2M servislerini…Avea, makineler arası iletişim alanındaki inovatif çözümlerini, bu çözümlere uygun geliştirdiği M2M SIM kartlarıyla destekliyor. 
Avea, ulaşımdan enerjiye, sağlıktan tarım ve hayvancılığa kadar birçok farklı sektörde müşterileriyle buluşturduğu M2M servislerini şimdi de bu servislere özel SIM kartlarla destekliyor. 
Avea’nın sunduğu M2M teknolojisiyle, telemetri/sayaç ve takip sistemlerinde doğru ölçümleme ve faturalandırma yapılıyorken; akıllı tarım ve uzaktan sera takip çözümleriyle de tarımda verimlilik ve doğal kaynaklarda tasarruf elde ediliyor. Öte yandan, Avea farkıyla sunulan araç takip çözümleriyle de saha ekipleri uzaktan etkin olarak yönetilip, rota optimizasyonu sağlanıyor.

Avea Stratejiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Kadir Boysan, M2M çözümleri ile bireylerin hayatı kolaylaşırken;  kurumsal işletmelerin veya kamu kuruluşlarının toplam maliyet ve işgücünün yanı sıra zamandan da ciddi tasarruf etme fırsatı yakalayabileceklerini vurguladı.
Diğer kartlara göre daha dayanıklı
Standart (normal M2M SIM kart) ve Chip (endüstriyel SIM kart) formatında geliştirilen M2M SIM kartları, diğer kartlardan farklı olarak, -40 dereceden 105 dereceye kadar değişen, uç sıcaklık derecelerindeki ortamlarda çalışabiliyor. Nem, aşınma, sürtünme gibi dış etkenlere karşı da dayanıklı olan M2M SIM kartları 15 yıla kadar kullanılabiliyor.