Skip to main content

Türk Telekom Grubu’nun mobil iletişim şirketi Avea, Hakam Kanafani ile GSMA Yönetim Kurulu’nda GSM şirketi Avea, dünyadaki mobil operatörlerin haklarını temsil eden GSM Association (GSMA) Yönetim Kurulu’na seçildi. Türk Telekom…

Türk Telekom Grubu’nun mobil iletişim şirketi Avea, Hakam Kanafani ile GSMA Yönetim Kurulu’nda
GSM şirketi Avea, dünyadaki mobil operatörlerin haklarını temsil eden GSM Association (GSMA) Yönetim Kurulu’na seçildi. Türk Telekom Grubu’nun mobil iletişim şirketi Avea, 2013-2014 yıllarında GSMA Yönetim Kurulu’nda hizmet verecek ve Türk Telekom Grup CEO ve Avea Yönetim Kurulu Üyesi Hakam Kanafani tarafından temsil edilecek. 
Türk Telekom Grup CEO ve Avea Yönetim Kurulu Üyesi Hakam Kanafani (fotoğrafta solda), 
”ETNO ve SAMENA yönetim kurullarının ardından şimdi de Türkiye’yi GSMA Yönetim Kurulu’nda temsil etme ayrıcalığına kavuştuk. GSMA Yönetim Kurulu Üyesi olarak sektörün gelişimi ve dünya mobil iletişim endüstrisinin geleceğinin belirlenmesine katkıda bulunmak için diğer üyelerle yakın çalışma içinde olacağız” dedi. 
Avea CEO’su Erkan Akdemir ise GSMA’in yönetim kurulunda mobil iletişim dünyasındaki yeni yol haritasının belirlenmesi konusunda çalışmalar yapacaklarını belirtti.
Hakan Kanafani kimdir?
Kariyerine NASA Goddard Uzay Uçuş Merkezinde başlayan Hakam Kanafani, daha sonra Filistin’in ilk özel mobil şirketi Jawwal’ın CEO’su olarak çalıştı. Türk Telekom Grup CEO olarak atanmadan önce, Oger Telecom İş Geliştirme ve Sinerji Başkanı olarak görev yaptı. Türk Telekom’un yanı sıra, Türk Telekom Grubu’nun mobil iletişim şirketi Avea’nın ve genişbant iletişim şirketi TTNET’in yönetim kurulu üyesi olan Kanafani, Türk Telekom’un iştirakleri, Pantel International Grubu, Argela, AssisTT, Innova ve Sebit’in Yönetim Kurulu Başkanı. 

GSMA hakkında

GSMA Yönetim Kurulu, GSMA Genel Müdürü Anne Bouverot ve 25 mobil operatör olmak üzere toplam 26 temsilciden oluşuyor. 220 ülkeyi kapsayan ve tüm dünyadan yaklaşık 800 GSM operatörünü bir araya getiren GSMA’in mobil ekosisteminde ayrıca cihaz üreticileri, donanım sağlayıcılar, yazılım ve internet şirketlerinin yanı sıra finans hizmetleri, sağlık hizmetleri, medya, ulaşım ve altyapı gibi endüstrilerde faaliyet gösteren 230’dan fazla şirket bulunuyor.