CİHAZLAR

DigitalAge | 01.06.2016 - 15:59

ASUS’tan oyunculara yönelik kompakt bilgisayar: ROG G31

ASUS'tan oyunculara yönelik bir ürün: ROG G31

İşte ASUS’un Computex 2016 fuarında tanıtımını yaptığı ürünler arasında yer alan kompakt oyuncu masaüstü bilgisayarı ROG G31

Oyun dünyasında 10. yılını kutlayan ASUS, kompakt oyuncu masaüstü bilgisayarı ROG G31’i tanıttı. ROG’un 10. yılına özel geliştirilen ROG G31 Edition 10;  20 litre iç hacminde, tek tuşla hız aşırtma imkânı sunarken iki adet Nvidia GeForce GTX 1080 ekran kartı kullanıyor. Maya medeniyetinden esinlenmiş çağ ötesi tasarıma sahip bilgisayarın soğutulması için ROG serisine özel 3D buhar odası tabanlı soğutma teknolojisi ve çift hava çıkış kanalı kullanılıyor. Skylake tabanlı Intel Core i7 işlemciye sahip olan cihaz,  iki adet SLI hale gelmiş Nvidia GeForce GTX 1080 ekran kartı kullanıyor. Bu da daha çok SLI tercih eden kullanıcıları sevindirecek bir gelişme.

Oyun severlere yönelik geliştirilen ROG G31 modelinin üstün performansı bulunurken, oyunların maksimum özelliklerde oynanmasını sağlıyor. ROG G31 ile ilgili yapılan tanıtımlarda cihazda ekran kartı olarak son dönemlerin ek çok konuşulan ekran kartı olan Nvidia GeForce GTX 1080 modelinin kullanıldığı görülürken, özellikle bu ekran kartı ile birlitke performans çok daha üst seviylere çekilmiş durumda.

Fuarda gerçekleştirilen tanıtıma ASUS Başkanı Jonney Shih konuşma yaparken, başkan üstün performans deneyimi suran ROG serisi ile yakaladıkları başarı hakkında iddialı bir şekilde konuştu. Gelecek yıllarda da oyun severlerin ROG’tan vazgeçmeyeceğini söyleyen Shih, yeni modellerinde de her zaman zirvede olacaklarını belirtti.