Skip to main content

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, coronavirus salgını sürecinde ekonomik olarak zorlanan vatandaşlar için başlatılan ‘askıda fatura’ uygulamasını tanıttı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, ‘Askıda Fatura’ uygulamasını başlattı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından  tanıtılan uygulama ihtiyaç sahibi vatandaşların ödemesi gereken faturaları online olarak askıya bırakabilmesini sağlıyor. Online olarak işleyen ve https://askidafatura.ibb.gov.tr adresinde yayın yapan platform ile hizmet veren sistem, hayırsever vatandaşların yapacağı iyiliğe aracılık edecek. Fatura hizmeti şimdilik sadece İGDAŞ ve İSKİ kurumlarını kapsıyor. Yani askıda fatura uygulamasında şimdilik sadece doğalgaz ve su faturalarının askıya bırakılması mümkün. Askıda fatura hizmetinin ödeme sayfasının 6 Mayıs 2020 Çarşamba günü itibariyle açılacağı belirtildi.

‘Askıda Fatura’ uygulaması nasıl kullanılacak?

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, ‘askıda fatura’ uygulamasını şu sözlerle anlattı:

“Belediyemiz tarafından ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilmiş aileler, İBB’nin internet sitesine giriş yapacak. Karşısına çıkacak olan, ‘askıda fatura’ uygulamasına tıklayacak; İBB kuruluşları olan İSKİ ve İGDAŞ’a ait su ve doğalgaz faturalarının bilgisini buraya yazacak.

Fatura ödeyerek hayır yapmak isteyen hemşehrilerimiz de su için farklı fiyat aralığında, gaz için farklı fiyat aralığında fatura ödeme tercihinde bulunabilecek. Kampanya ile ilgili tüm ayrıntılara, ibb.gov.tr‘ye girerek askıda fatura uygulamamızda görebilirsiniz.”