Skip to main content

2016’da dijital dönüşüm programına başlayan Koç Holding, bu kapsamda holding şirketlerine dijitalden sorumlu yöneticiler atamaya başladı.

Utku Barış Pazar, Arçelik Strateji ve Dijitalden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak atandı. Arçelik’in Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) paylaştığı açıklamaya göre, Pazar, 1 Ekim’den itibaren bu göreve getirildi. Pazar, Ağustos 2016’dan bu yana Koç Holding Strateji ve İş Geliştirme Direktörü pozisyonunda çalışıyordu.

Utku Barış Pazar kariyerine 2000 yılında Nokia’da (Finlandiya) başladı ve 2007’de Nokia’dan (Atlanta) ayrıldı. Pazar bunun ardından Nokia Siemens Networks’te 2007’den 2010’a kadar Kıdemli Çözüm Satış Mühendisi olarak görev yaptı. Kariyerine 2013’e kadar McKinsey’de yönetici olarak devam eden Pazar, Doğuş Yayın Grubu’nda CTO konumunda Nisan 2015’e kadar çalıştı. Utku Barış Pazar, Mayıs 2015’te Arçelik’e Stratejik Planlama Direktörü olarak ve geçti ve burada dijital dönüşüm, stratejik planlama ve birleşme-satın alma projelerinde görev aldı.

Utku Barış Pazar 2000 yılında ODTÜ Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu ve 2010’da Emory University’de İşletme Yüksek Lisansı derecesini aldı.