Skip to main content

Arçelik A.Ş.’nin Kurumsal İletişim Direktörlüğü görevine Zeynep Özbil atandı

Zeynep Özbil, Nisan 2016 tarihi itibariyle Arçelik A.Ş.’deki görevine başladı. Zeynep Özbil, 130’dan fazla ülkede 10 markasıyla faaliyet gösteren Arçelik A.Ş.’nin iletişim ve kurumsal itibar yönetimi faaliyetlerini yönetecek.

Profesyonel kariyerine İstanbul Sanayi Odası Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Departmanı’nda Sosyal Politika Uzmanı olarak başlayan Zeynep Özbil, 2001-2002 yılları arasında UNICEF New York Genel Merkezi’ne bağlı olarak toplumsal kalkınma, paydaş ilişkileri yönetimi ve akran iletişimi alanlarında Kalkınma Danışmanı olarak görev aldı. 

Dünya Bankası’nın Washington’daki Genel Merkezi’nde 2002-2008 yılları arasında Sosyal Kalkınma Uzmanı olarak çeşitli görevlerde bulunan Zeynep Özbil, uluslarası kariyerinde aralarında Türkiye, Gürcistan, Makedonya, Bosna Hersek ve Kosova’nın da bulunduğu 25’ten fazla ülkede araştırmalar yaptı, kalkınma projeleri yönetti.

Türkiye’ye 2008 yılında döndükten sonra ortak olarak Bersay İletişim Grubu’na katılan Zeynep Özbil, 2010 yılında atandığı Turkcell Kurumsal Vatandaşlık Direktörü görevini 5 yıl boyunca yürüttü. Özbil, bu görevinde kurumsal itibar yönetimi kapsamında, kurumsal sosyal sorumluluk projelerini, paydaş ilişkilerini ve sponsorlukları yönetti.

Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun olan Zeynep Özbil, 1999 yılında Brüksel Üniversitesi Avrupa Stratejik ve Uluslararası Araştırmalar Enstitüsü’nden yüksek lisans derecesi aldı. Özbil daha sonra ABD’nin Cornell Üniversitesi’nde kamu işletmesi ve uluslararası ekonomik kalkınma alanında yüksek lisans yaptı.