Skip to main content

Fiyat karşılaştırma ve data platformu arabunu.com, 350 bin dolar yatırım aldı. Şirket Almanya ve İngiltere’ye açılma planı yapıyor.

Fiyat analizi ve karşılaştırma yaparak kullanıcıların ihtiyaçları olan ürünleri uygun fiyatlarla satın almasına yardımcı olan arabunu.com, 350 bin dolar yatırım aldı.

Maxis Yenilikçi GSYF’nin 250.000 dolar ve Serkan Koç’un 100 bin dolar yatırım yaptığı arabunu.com, 2023 yılı Eylül ayında kullanıcıyla buluştu. Şirket, ürünlerin farklı e-ticaret sitelerindeki fiyatlarını tek bir platformda karşılaştırma fırsatı sunuyor.

Hedef, Almanya ve İngiltere

arabunu.com tarafından yapılan açıklamaya göre, şirket yapay zekâ desteğiyle tüketicinin ihtiyaçlarına özel ürün tavsiyeleri sunuyor. arabunu.com, açıklamasında 3 yıl içinde Türkiye’nin en çok satıcı teklifi barındıran, en detaylı özellikleriyle ürünleri listeleyen alanında öncü karşılaştırma platformu olmayı hedeflediğini belirtti.

Şirket, data analizi ve yapay zekâ teknolojilerini kullanarak müşterilerinin aradığı sonuçlara en hızlı şekilde ulaşmasını sağlamayı da öncelikli hedefleri arasında tutuyor. 2026 yılı başında ise Almanya ve İngiltere pazarına açılmayı planlıyor.

arabunu.com’a yatırım da yapan kuruculardan Serkan Koç’un verdiği bilgilere göre, şirketin 3 yıllık hedefi; tüketicinin hayatına giren tüm alanlarda ürün ve hizmet karşılaştırması yapmak. “arabunu.com, ziyaretçilerine ihtiyaç duydukları ürünlerde hem en uygun fiyatlı opsiyonu sunarken hem de ziyaretçiye en uygun ürün özelliklerini karşılaştırarak ziyaretçilerin doğru kararı vermesini sağlıyor” diyen Koç, ana hedeflerinden birinin de e-ticaret firmalarına diğer tüm reklam kanallarından daha uygun maliyetle satış yaptırmak olduğunu belirtiyor.