Skip to main content

Clips uygulamasında yapılan en son güncelleme, kullanıcılara eğlenceli Memoji ve Animoji’lerden yararlanma imkanı sunuyor.

Apple’ın iPhone ve iPad için ücretsiz video oluşturma uygulaması olan Clips için sunulan güncelleme, kullanıcıların Memoji ve Animoji karakterleri kullanmasına imkan veriyor. Kullanıcılar artık kişisel video mesajlarını, slayt gösterilerini, okul projelerini ve mini filmleri daha fazla kişilik katarak paylaşabiliyorlar. Animasyonlu çıkartmalar ve emoji karakterleri, artık iPhone ve iPad’deki ön kamera kullanılarak eğlenceli selfie videolar için kullanıcının yüz hareketlerini takip ediyor. Güncellemeyle birlikte Disney’in Mickey ve Minnie Fare karakterlerinin yer aldığı yepyeni çıkartmalar ve yılbaşı dönemine yönelik yeni bir kış temalı poster de geliyor.

Yeni güncelleme ile birlikte iOS’teki Mesajlar uygulamasında oluşturulup özelleştirilen Memoji karakterleri Clips’te otomatik olarak gösteriliyor. Kullanıcılar sanatsal filtreler, animasyonlu metin, müzik, çıkartmalar ve diğer mevcut Clips özelliklerinin tümü, Animoji ve Memoji video kliplerinin üzerine katmanlar halinde ekleyebiliyorlar.
Animasyonlu çıkartmalar ve emoji karakterleri şimdi kullanıcının yüz hareketlerini takip edebiliyor.
Animasyonlu çıkartmalar ve emoji karakterleri şimdi iPhone ve iPad’deki ön kamera kullanıldığında kullanıcının yüz hareketlerini takip edebiliyor. Böylece kullanıcı aşağı ve yukarı, sola ve sağa ya da kameraya doğru ve kameradan uzağa hareket ettiğinde güneş gözlüğü ve konuşma baloncukları gibi eğlenceli nesneler kullanıcının yüzüne bağlı kalıyor ve daha da interaktif bir video deneyimi sunuluyor.

Clips 2.1’de şu özellikler de yer alıyor:
  • Kış ruhunu mükemmel şekilde yansıtan “Karlı Bir Gün” posteri.
  • Yedi adet yeni Mickey Fare ve Minnie Fare çıkartması.
  • Arapça ve İbranice dahil, sağdan sola yazılan dillere yönelik destek.