Skip to main content

Apple’ın yıllık Dünya Geliştiriciler Konferansı 22 Haziran’dan itibaren sanal olarak düzenlenecek ve konferans tüm geliştiriciler için ücretsiz olacak.

Apple bugün, yıllık Dünya Geliştiriciler Konferansı’nı 22 Haziran’dan itibaren Apple Developer uygulaması ve Apple Developer web sitesi üzerinden sanal olarak düzenleyeceğini ve konferansın tüm geliştiriciler için ücretsiz olacağını duyurdu. Şirket ayrıca, öğrenim hayatına devam eden geliştiricilere kendi Swift oyun alanlarını yaratarak kodlama aşklarını gösterme fırsatı sunan Swift Student Challenge’ı da duyurdu.

31. kez düzenlenen WWDC20, dünyanın dört bir yanındaki milyonlarda yaratıcı ve yenilikçi geliştiricinin iOS, iPadOS, macOS, tvOS ve watchOS’in geleceğini önceden görmesi ve tüm dünyadaki Apple müşterilerinin yaşamlarını zenginleştiren uygulama deneyimleri geliştirmek için çalışan Apple mühendislerinden bilgi alması için bir fırsat olacak. iPad ve Mac’te kullanılabilen çığır açıcı bir uygulama olan Swift Playgrounds, Swift programlama dilini öğrenmeyi etkileşimli ve eğlenceli hale getiriyor. Dünyanın her yerinde öğrenimine devam eden geliştiriciler, bir Swift oyun alanında üç dakika içinde denenebilecek etkileşimli bir sahne oluşturarak, bugün Türkiye saatiyle 21:59’dan 17 Mayıs tarihine kadar başvuru yapabilir. Kazananlar özel bir WWDC20 ceketi ve rozet seti sahibi olacak. Daha fazla bilgi için bu adresi ziyaret edebilirsiniz.