Skip to main content

Apple, 13 inç MacBook Pro’yu Magic Keyboard, iki kat depolama kapasitesi ve daha hızlı performansla güncelledi.

Apple, 13 inç MacBook Pro’yu,  yeni Magic Keyboard ile güncelledi ve depolama kapasitesini iki katına çıkardı. Güncellenen MacBook Pro‘da diğer modellerde de olduğu gibi tasarım anlamında klavye hariç herhangi bir değişiklik olmadı.

Yeni ürün serisi, yüzde 80’e kadar daha hızlı grafik performansı için 10. nesil işlemciler ve belirli yapılandırmalarda standart olarak 16 GB daha hızlı 3733 MHz bellek sunuyor. Güncellenen 13 inç MacBook Pro, şimdi ilk olarak 16 inç MacBook Pro’da yer alan ve Mart ayında MacBook Air’e eklenen yeni Magic Keyboard ile birlikte geliyor. Yeni MacBook Pro bir önceki nesle oranla iki kat daha fazla depolama kapasitesiyle geliyor. Cihazın 256 GB’tan başlayan standart depolama kapasitesini 1 TB’a kadar genişletme imkanı verdiğini belirtelim.

13 inç MacBook Pro, büyük fotoğraf arşivleri ve video projeleri için daha da fazla depolama kapasitesine ihtiyacı olan  kullanıcılar için ise şimdi 4 TB’a kadar SSD de sunuyor. Dört çekirdekli işlemciler, 13 inçlik Retina ekran, Touch Bar ve Touch ID ev stereo hoparlörler gibi özellikler sunan 13 inçlik yeni MacBook Pro modelleri,  11 bin 199 TL’den ve eğitim için 10 bin 527 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulacak. En yüksek donanıma sahip olan 13 inçlik yeni MacBook Pro modeli ise 17 bin 599 TL etiket fiyatıyla satışa sunuldu.