Skip to main content

Teknoloji devi Apple ve ABD’li yatırım bankası Goldman Sachs yeni bir kredi kartı hazırlığında…

Varlıklı ve sadık müşteri kitlesine sahip teknoloji şirketi Apple ile çokuluslu ABD yatırım bankası Goldman Sachs‘ın güçlerini birleştirerek piyasaya bir kredi kartı sürme hazırlığında olduğu öğrenildi.

New York Times’ın iki kuruma da yakın olan ve isimlerinin açıklanmasını istemeyen kişilere dayandırdığı haberine göre, yeni kredi kartı için çalışmalar aylardır sürüyor ve henüz süreç tamamlanmış, detaylar netleştirilmiş değil.
Müşterilerine belirli sayıda finansal hizmet sunan Goldman Sachs’ın ilk kredi kartı olacak bu ürün, banka için hizmet yelpazesini genişletme, Apple içinse dijital ödeme servisi olan Apple Pay markasını yaygınlaştırma fırsatı olacak.
Goldman Sachs sözcüsü Andrew Williams’ın ve Apple sözcüsü Christine Monaghan’ın bu duyum hakkında yorum yapmayı reddettiği de haberde yer alan bilgiler arasında.

Apple’ın Barclays tarafından piyasaya sürülen bir kredi kartı hâlihazırda bulunuyor. Bu kart, kullanıcılara Apple hediye kartıyla veya yeni Apple ürünlerini satın alırken harcanabilecek puanlar kazanma imkânı veriyor.