Skip to main content

Katherine Adams Apple’ın yeni hukuk baş danışmanı oldu.

Apple, Katherine Adams’ın yeni hukuk baş danışmanı ve küresel güvenlik yöneticisi olarak atandığını açıkladı. Katherine Adams bu göreve atanmadan önce Honeywell Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Hukuk Baş Danışmanı idi. Apple’ın şu anki hukuk baş danışmanı Bruce Sewell ise 2017 sonunda emekli olacak. Sewell 2009’dan bu yana bu görevi üstleniyordu.

Katherine Adams, Honeywell’deki kariyerinden önce New York’ta Sidley Austin LLP’de ortak olarak çalışıyordu. Adams kariyerinin ilk dönemlerinde ABD Anayasa Mahkemesi Yargıcı Sandra Day’e raportörlük yapıyordu. Daha sonra Adalet Bakanlığı Çevre ve Tabiî Kaynaklar Bölümü Temyiz Dairesi’nde duruşma avukatlığı yapan Adams, bunun ardından Stephen Breyer’ın yanında raportör olarak çalıştı. Adams’ın devletteki son görevi ise ABD Yargıtay 1.Dairesi’nde baş yargıçlık idi.

Brown University Karşılaştırmalı Edebiyat Bölümü mezunu olan Katherine Adams, hukuk eğitimini Chicago Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tamamladı. Adams yeni görevinde Apple CEO’su Tim Cook’a karşı sorumlu olacak.