Skip to main content

Apple’ın yeni müzik uygulamaları iOS cihazlarını şarkı yazarları ve müzisyenler için elde taşınabilir stüdyolara dönüştürüyor

Apple iOS için müzik yapma uygulamaları ailesine yeni bir uygulama eklediğini ve önemli bir güncelleme çıkardığını duyurdu. Bu yeni uygulama ve güncelleme ile kullanıcılar müzik potansiyellerini açığa çıkaracak ve nerede olurlarsa olsunlar inanılmaz müzikler yaratacaklar. Müzik Notları adlı yepyeni bir uygulama müzisyenlerin ve şarkı yazarlarının müzikal fikirlerini doğrudan iPhone’larında kaydetmelerini, düzenlemelerini ve geliştirmelerini sağlıyor. Ayrıca iOS için GarageBand’de yapılan önemli bir güncellemeyle, Live Loops gibi, herhangi birinin kendi iPhone veya iPad’inde bir DJ gibi müzik yapması için eğlenceli yollar sağlayan çeşitli yeni özellikler sunuluyor.

garageband apple
Müzik Notları ile, iPhone’un yerleşik mikrofonunu kullanarak herhangi bir müzik aletini yüksek kaliteli, sıkıştırılmamış formatta kaydedebilir ve sonrasında fikirlerinizi arşivlemeye başlamak için etiketleyip derecelendirebilirsiniz. Bu uygulama, akustik gitar ve piyano kayıtlarının ritim ve akorlarını analiz edebilir ve şarkınızı tamamlamak üzere anında arka planda sanal ve özelleştirilebilir bir arka plan orkestrası olarak eşlik edecek bateriler ve bas gitarlar ekleyebilir. Müzik Notları çalınan akorları gösteren temel notasyonu bile sağlayabilir. iCloud ile, Müzik Notları otomatik olarak tüm Apple aygıtlarınıza aktarılır, böylece bu notları şarkılarınızı daha da geliştirmek için GarageBand veya Logic Pro X’te açabilirsiniz. Müzisyenler fikirlerini mail aracılığıyla kolayca istedikleri kişilere gönderebilir veya Apple Music Connect aracılığıyla hayranlarıyla paylaşabilir.

iOS için GarageBand dünyanın en popüler müzik yaratma uygulaması ve yeni GarageBand 2.1 güncellemesi ile müzik yaratmanın yepyeni ve müzisyen dostu bir yolu olan Live Loops’u sunuyor

DJ donanım denetleyicileri ve elektronik baterilerden esinlenen Live Loops herkese, farklı döngülü müzik aletlerini ve örnekleri başlatmak için sadece hücrelere ve sütunlara dokunarak müzik yaratma olanağı veriyor. Başlamanıza yardımcı olmak için, Live Loops EDM, Hip Hop, Dubstep ve Rock gibi çeşitli türlerde Apple tasarımı döngü şablonlarından oluşan bir arşivle geliyor.

iOS için GarageBand 2.1 ile kendi özel seslerine sahip dokuz elektronik bateri ve akustik seans bateristine ve basçılar için daha fazla amfi seçeneğine sahip yeni Drummer özelliği de geliyor.  GarageBand 2.1 yeni iPad Pro’nun büyük 12.9 inç Retina ekranında muhteşem görünür ve size daha da fazla kontrol özelliği ve alan sağlıyor. iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’ta şimdi 3D Touch’ı destekliyor ve daha ifadeli bir şekilde çalmanızı sağlıyor.