Skip to main content

Apple, kandaki oksijen seviyesini ölçülebilen Apple Watch Series 6’yı tanıttı. İşte Apple Watch Series 6 fiyatı, teknik özellikleri ve çıkış tarihi…

Apple bugün, kullanıcılara genel sağlık durumları hakkında daha da fazla bilgi sunan kanda oksijen seviyesini ölçebilen Apple Watch Series 6’yı duyurdu. Apple Watch Series 6, daha hızlı bir S6 System in Package (SiP) ve yeni nesil hep açık altimetrenin yanı sıra yeni kasa renkleri ve kayışlarından oluşan renkleri ile şimdiye kadarki en renkli ürün serisinin sunulması bu donanım geliştirmeleri arasında yer alıyor. watchOS 7 Family Setup, uyku takibi, otomatik el yıkama algılaması, yeni antrenman türleri ve özel saat kadranları oluşturabilme ve paylaşabilme özellikleriyle müşterileri daha aktif olmaya, iletişim halinde kalmaya ve sağlıklarını yeni yollarla daha iyi yönetmeye teşvik ediyor.

Kanda oksijen sensörü ve uygulaması

Apple Watch Series 6, kullanıcının kanındaki oksijen doygunluğunu kolayca ölçen yeni özelliğiyle önceki Apple Watch modellerinin sağlıkla ilgili kabiliyetlerini genişletiyor. Bu yeni özellik sayesinde kullanıcılar genel fitness ve sağlık durumlarını daha iyi anlayabiliyor. Oksijen doygunluğu veya SpO2, kırmızı kan hücrelerinin ciğerlerden vücudun kalanına taşıdığı oksijen yüzdesini ifade eder ve bu oksijenli kanın tüm vücuda ne derecede iyi taşındığını gösteriyor.

Apple Watch Series 6, daha da fazla özellik ve gücü barındıran donanım sayesinde daha yüksek bir performansa sahip. iPhone 11’deki A13 Bionic çipi temel alan yeni bir çift çekirdekli işlemci kullanan, yükseltilmiş S6 SiP yüzde 20’ye kadar daha hızlı çalışarak uygulamaların yüzde 20 daha hızlı açılmasını sağlıyor. Bu arada, tüm gün süren 18 saat pil ömrünü koruyor. Apple Watch Series 6 daha hızlı şarj oluyor. Tamamen şarj olması 1,5 saatten kısa sürüyor ve kapalı ve açık hava koşuları gibi belirli antrenmanların takibi için gelişmiş pil ömrü sunuyor.

Watch Series 6, watchOS 7 işletim sistemini kullanacak. Apple Watch 3’e kadar destekleyen yazılım güncellemesi cihaza uyku izleme desteğini işletim seviyesinde doğal seviyede getiriyor, ancak Series 6 bu özelliği, özel algılayıcıları sayesinde daha iyi başaracak.

Apple, ebeveynlerin, iPhone’ları olmayan çocukları için yönetilen Apple Watch’lar ayarlamalarına olanak tanıyan Aile Kurulumu (Family Setup) adlı yeni bir özelliği de duyurdu. Bu özellik ile ebeveynler, çocuğun saatten kime mesaj gönderebileceğini veya arayabileceğini yönetebilecek, konum uyarıları ayarlayabilecek, okul zamanı için rahatsız etmeyin modları ekleyebilecek.

Apple Watch Series 6 fiyatı ve çıkış tarihi

Watch Series 6, 40 mm’lik bir model için 399 dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak. 15 Eylül’den itibaren satışa sunulacak ve 18 Eylül Cuma günü gönderilmeye başlanacak. Cihazın Türkiye satış fiyatı da açıklandı: 40 mm kadranlı model 2.699 TL, 44 mm kadranlı model ise 2.949 TL olacak.