Skip to main content

Mark Zuckerberg, Meta Quest 3’ün Apple Vision Pro’dan daha iyi olduğunu düşünüyor.

Meta CEO’su Mark Zuckerberg, Apple Vision Pro’yu denedi ve kararı tabii ki Meta Quest 3’ün çok daha iyi bir ürün olduğu yönünde.

Instagram’da paylaştığı videoda Apple Vision Pro’yu Meta Quest 3 ile karşılaştıran Zuckerberg, gözlüğü denemeden önce Quest 3’ün, Apple’ın 3.500 dolarlık Vision Pro’sundan yedi kat daha ucuz olmasıyla insanlara daha iyi değer sağlayacağını düşündüğünü söyledi.

Zuckerberg gözlüğü denedikten sonra ise “Quest 3’ün daha iyi bir değer sağladığını değil daha iyi bir ürün olduğunu düşünüyorum” dedi.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Mark Zuckerberg (@zuck)’in paylaştığı bir gönderi

Zuckerberg, oturma odasında Quest 3’ün video geçiş sistemi ile videoya kaydedilirken Apple’ın Vision Pro’da daha yüksek çözünürlük sunmak için verdiği tavizlere dikkat çekiyor. Quest 3’ün 120 gram daha hafif olduğunu ve bu sayede daha uzun süre boyunca rahatça kullanılabileceğini söylüyor. Ayrıca kablolu pil takımının olmaması ve Vision Pro’dan daha geniş görüş alanı sayesinde daha fazla harekete izin verdiğini ifade ediyor.

Vision Pro’daki göz takibini beğenmesine rağmen Zuckerberg, fiziksel el kontrol cihazları ve el izleme yönünden Quest’in daha iyi olduğunu söylüyor. Quest’in Vision Pro’dan daha iyi “sürükleyici” içerik kütüphanesine sahip olduğunu söyleyen Zuckerberg, Vision Pro’nun daha iyi bir eğlence cihazı olduğunu kabul ediyor. Öte yandan Zuckerberg’ün dediği gibi Quest 3’ün Vision Pro’dan “yedi kat daha ucuz” olduğu gerçeği de var.

Videonun sonunda çok uzun süredir VR gözlükleri üreten ekibine teşekkür eden Zuckerberg’ün videosunda bahsetmediği bir şey var ki, bu da Apple’ın ciddi anlamda donanım ve geliştirici ekosistemi avantajlarına sahip olması. Bakalım Apple cephesinden Zuckerberg’ün videosuna bir cevap gelecek mi bekleyip göreceğiz.

Kaynak: After trying the Vision Pro, Mark Zuckerberg says Quest 3 ‘is the better product, period’ – The Verge