Skip to main content

Apple bugün, evde etkileyici bir sinema deneyimi sunmak için tasarlanan Apple TV 4K’yı tanıttı.

4K ve Yüksek Dinamik Aralık (HDR) desteğine sahip olan Apple TV 4K,  keskin ve net görüntüler, çok daha canlı, gerçeğe uygun renkler ve hem karanlık hem de aydınlık sahnelerde daha fazla detay sunuyor.  iTunes kullanıcıları, sahip oldukları iTunes arşivlerinde yer alan HD filmlerin 4K HDR sürümlerini de hazır olduğunda otomatik olacak alacak. Apple TV 4K ayrıca, Netflix ve Amazon Prime Video gibi popüler video servislerinde yakın zaman içinde yer alacak 4K HDR içerikleri de sunacak.

4K ve HDR
iPad Pro’ya da güç veren, çığır açıcı A10X Fusion çipe sahip Apple TV 4K, canlı bir 4K HDR deneyimi sunuyor.
– Dolby Vision ve HDR10 desteği, kullanıcıların inanılmaz görüntülere sahip TV programlarını ve filmleri herhangi bir HDR TV’de izleyebilmesini sağlıyor.
– Yüksek performanslı yerleşik 4K video ölçekleyici sayesinde HD içerikler 4K TV’de daha iyi görünüyor.
– Apple TV 4K her zaman mümkün olan en yüksek çözünürlüğü sunuyor. Bu sayede, ister eski bir HDTV’ye ister en yeni 4K Dolby Vision OLED’e sahip olsunlar, izleyicilerin TV’lerinden en iyi şekilde faydalanmalarını sağlıyor.
– 4K TV’lerin yeteneklerinin otomatik olarak tespit edilmesiyle ayarlar en iyi görüntü kalitesi için optimize ediliyor.

Siri ve Apple TV Uygulaması
Siri ve Apple, TV uygulamasıyla aradığınız şeyleri bulup oynatmak oldukça kolay bir hale geliyor. TV uygulaması tüm favori programlarınızı ve filmlerinizi bir araya getirirken, Siri de sadece sesinizi kullanarak Apple TV’deki içerikleri aramanızı ve onlara erişmenizi sağlıyor.
– TV uygulaması, Apple TV ve iOS aygıtlarındaki 60’tan fazla hizmete destek veriyor. Bu hizmetlere her gün yenileri ekleniyor.
– Siri 4K HDR konusunda da akıllı, böyleceuygulamalarınızdaki en yüksek görüntü kalitesine sahip filmleri ve TV programlarını bulmak inanılmaz derecede kolay (örn. “Bana 4K filmleri göster”).
– TV uygulaması bu yıl içinde canlı spor karşılaşmalarını izlemenizi ve bunlar hakkında güncel bilgiler almanızı hiç olmadığı kadar kolay hale getirecek. Maçları seyretmek ve bilgi almak için sadece “Warriors maçını seyret” veya “Cubs maçının skoru ne?” demek yeterli olacak.
– ABD’deki taraftarlar tuttukları takımları takip edebilecek ve maç oynanırken ekranda bildirimler alacaklar. Ayrıca, özel Spor sekmesinde takımları, ligleri ve o sırada oynanan spor karşılaşmalarını görebilecekler.**
– TV uygulaması bu aydan itibaren, ABD’nin yanı sıra Avustralya ve Kanada’da kullanıma sunulacak. Yıl sonuna doğru ise Fransa, Almanya, Norveç, İsveç ve Birleşik Krallık’ta da kullanılabilecek.

Evde Apple TV

– Kullanıcılar, en iyi Anılar da dahil olmak üzere iPhone ve iPad’lerindeki en son fotoğrafları ve videoları, Apple TV’deki iCloud üzerinden en büyük ekranda aileleri ve arkadaşlarıyla paylaşabilir.
– iPhone veya iPad’teki filmleri, TV programlarını, kendi çektiğiniz videoları ve fotoğrafları, iOS aygıtlarınızdaki AirPlay’i kullanarak TV’ye anında basit bir şekilde gönderebilirsiniz.
– Bu yıl içinde gelecek olan AirPlay 2 desteğiyle Apple TV, evinizde üst düzey bir müzik deneyimi yaşamanız için birden fazla AirPlay 2 uyumlu hoparlörün yanı sıra ev sinema sisteminizin hoparlörlerini de kontrol edebilecek.
– Apple TV, eğlencenin de ötesine geçerek Apple’ın akıllı ev vizyonunun gerçekleşmesine yardımcı oluyor. Apple TV her zaman evde bulunması nedeniyle, tüm HomeKit aksesuarlarınız için uzaktan erişim ve otomatik kontrol imkanı sunan (örn. gün batımında ışıkları otomatik olarak açmak) bir ev hub’ı görevi görmeye çok uygun.

Fiyat ve Bulunabilirlik
Apple TV 4K, 32 GB model için 999 TL veya 64 GB model için 1099 TL fiyatla, 819 TL fiyata sahip olan Apple TV (4. nesil) 32 GB modeline katılacak.