Skip to main content

Apple, Singapur’da yeni bir mağaza açmaya hazırlanıyor. Teknoloji devinin yeni mağazası bu kez suyun üzerinde yükselecek.

ABD merkezli teknoloji devi Apple, kısa bir süre sonra Singapur’daki üçüncü mağazasını açmaya hazırlanıyor. Yeni mağazayı dünyadaki diğer mağazalardan ayıran en önemli ayrıntı suyun üzerinde inşa edilecek olması. Apple için tasarım anlamında bir ilk niteliğinde olan yeni mağaza Singapur Körfezi’nde yer alan “Marina Bay Sands”te konumlanacak.

Apple’a yakın kaynaklardan gelen bilgiye göre,  yakında açılacak mağazanın resmi tanıtımları da hazır durumda. Kubbe benzeri bir yapıya sahip olan mağaza, körfezin suyunu yansıtabilen cam panellerle kaplı, böylece geceleri ışık şovlarıyla ihtişamlı bir görünüme kavuşacak.

Singapur’daki üçüncü mağazasını açacak olan Apple, geçen yılın temmuz ayında Jewel Changi Havalimanı’nda ikinci mağazasının açılışını yapmıştı. İlk mağazasını ise 2017 yılında Knightsbridge Mall’da açmıştı. Yeni mağazanın açılışından sonra ikonik hale geleceğini söyleyen Apple sözcüsü, mağazanın açılış tarihi ile ilgili net bir açıklamada bulunmadı.