POPÜLER

Burcu Şahin | 07.03.2017 - 10:17

Apple Park’tan etkileyici yeni drone görüntüleri

Apple, Nisan ayında açılacak Apple Park'a dair yeni drone görüntüleri paylaştı.

Apple, Campus 2 olarak anılan 708 bin metrekarelik alan üzerine kurulan yeni kampüsü Apple Park’ın Nisan ayında açılacağını duyurmuştu. Açılışa az bir zaman kala Apple Park’ın son detayları hızla tamamlanıyor.

Mart başında çekilen Apple Park‘ın en sonuncusu görüntülerinde halka şeklindeki ana binasının tamamı ve kavisli cam panelleri kampüsün muazzamlığını bize göstermişti. Şimdi Apple Park drone’lar tarafından çekilen yeni görüntüleriyle karşımıza çıkıyor. Videoda yürüyüş yolları, lambalar ve otopark yapım çalışmalarına hız verildiği görülüyor. Nisan ayında başlayacak Apple Park’a taşınma sürecinde tüm personelin aktarılmasının yaklaşık 6 ay süreceği belirtiliyor.


Dünyanın enerji verimliliği en yüksek binalarından birine sahibiz ve kampüs tamamen yenilenebilir enerjiyle çalışacak açıklamasını yapan Tim Cook, merkezde kendisi dahil 12.000 kişinin çalışacağını açıkladı.

Apple ayrıca geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, Steve Jobs’un hayatta olsaydı,  62 yaşına gireceğini ve Steve’in hatırasını ve Apple’a ve dünyaya yaptığı kalıcı etkiyi onurlandırmak amacıyla, Apple Park’taki konferans binasına Steve Jobs Theater adı verileceğini duyurmuştu.