Skip to main content

Apple etkinliğinin bugüne kadar gerçekleştirilenler arasında en çok ses getiren etkinlik olması bekleniyor

Çarşamba günü (9 Eylül) San Francisco’da Bill Graham Civic Auditorium’da Apple CEO’su Tim Cook’un üç yeni telefonun yanında Apple TV’nin yeni tasarımını ve büyük bir tablet tanıtması bekleniyor. Her şeyin bir ilki vardır diyerek; Cook’un, bu seneki etkinlikte tüm bunları da tanıdık olmayan bir sahnede yapacağı notunu düşelim.

Şu anda teknoloji gündeminde konuşulanlar, her zamanki gibi sağlam temeli olan dedikodulara dayanıyor. Konuşulanlar arasında kesinlik kazanan konu ise iPhone 6S. Yeni nesil iPhone, daha iyi kameraya sahip olmasının yanında daha sağlam ve daha hızlı bir iPhone 6 olacak.

iPhone 6’nın da bir üst modelinin geleceğini beklemek yanlış olmaz. Daha büyük bir iPhone 6 Plus’ın da bir üst modelinin olacağını da söyleyebiliriz.

Son olarak da yeni nesil iPhone için radikal bir değişim beklememek lazım. Teknoloji şirketinin planları arasında henüz bu büyük değişim yer almıyor.

iOS 9’un ve OS x güncellemesi El Capitan’ın yayınlanmasının kesinlik kazandığını söylemek mümkün. Yeni masaüstü veya laptop donanımı olmazsa, El Capitan’ın etkinlikte yalnızca bahsedileceği tahmininde bulunmak zor değil.

Apple Watch da sahnedeki yerini alacak olanlardan. Akıllı saat üzerinde uygulamaların doğrudan yürütülmesini sağlayan WatchOS 2’nin ön plana çıkması bekleniyor.

Siri’nin güncelleneceğini söyleyerek; yeni iOS 9’un yeni özelliklerini de öğrenmenin şaşırtıcı olmayacağını belirtelim.

Telefon ve iOS 9’dan sonra, beklentiler biraz daha kapalı bir hal alıyor. Yeni bir Apple TV’nin tanıtılacağı bekleniyor; ancak daha önceden de beklenmesine rağmen, yeni cihaz için yapılan pazarlama hamlesi bekleneni karşılamadı. Aynı şekilde 12,9 inçlik iş odaklı iPad de bir yıldır konuşulanlar arasındaydı ancak bu cihaz da dedikoduların ötesine geçemedi.

Tüm gelişmeleri öğrenmek için bizi takip edebilirsiniz. Canlı blogumuzun yanında sosyal medya hesaplarımızdan da etkinlikle ilgili gelişmeleri takip etmeniz mümkün.

Kaynak: Mashable